Neobičan problem sa Win XP

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Nov 1, 2007.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo ovako. danas sam skidao s neta neke patcheve i od tog trenutka imam neobičan problem sa svojim windowsom. naime, kada kliknem na bilo koji prozor (bilo u windowsu bilo na netu) otvori mi odmah dva, onda mi počnu oni plavi okviri sa nazivom prozora da blinkaju ili kad kliknem mišem na neki folder da ga označim on mi se automatski otvori (kao da mi jedan klik prepoznaje kao dva). odmah sam pobrisao to što sam skinuo (iako mi moj nod32 nije javio da ima bilo kakav threat), odradio reg seeker, advanced windows care, ad-aware, napredni windows check disk. i ništa nije pomoglo, opet mi se sve isto ponavlja. šta bi moglo biti problem i kako da ovo riješim? unaprijed hvala na konstruktivnim savjetima.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    obrisi mish i tastaturu u device manageru i resetuj
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kako misliš da obrišem? kad device manageru izaberem tastaturu i miš, pokaže mi koju vrstu ja imam i opcije su "update driver", "uninstall", "scan for hardware changes" i "properties".
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    uninstall.
     
  5. maniac

    maniac Novi član

    promjeni postavke u control panelu da ti dupli klik otvara fajlove :)

    Sve je moguce ljudi heheh :smt003
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Riknuo mikroprekidac na mishu :D
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    danas opet imam problem... sad mi neće da radi na jedan ili dva klika, nego moram po nekoliko puta kliknut da mi otvori nešto. kao da se komp zamrzne kad kliknem na nešto i onda kad nekoliko puta zaredom klikam, tek onda uspijem otvoriti. ponovo sam ono uninstall miš i tastaturu u device manageru, ali nije puno pomoglo, čas radi ok, čas opet moram po nekoliko puta klikat. šta se dešava?
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jesil probo restart?
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jesam, evo trenutno mi izgleda ok. ne znam šta uzrokuje ove zajebancije.
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma ko ce ga znat i meni se slicno nekad desi..mozda neki virus il kojesta..meni je cudno da pc, windowsi i programi uopste rade kakva je to corba od hardwera i softwarea i koliko razlicitih ljudi je ucestvovalo u kreiranju svega toga :roll:
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    probaj Auto Patcher.. mozda rijesi problem.. ili na kraju ako nista.. nova instalacija 8)
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma kakav AP?! Ne instalira se AP nakon pola godine koristenja sistema. Samo belaja mozes pokupiti.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    meni je pomoglo kod nekih stvari.. zato kazem
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nema potrebe za autopatcherom jer sam skidao redovno sve windows update. evo već par dana mi je opet sve ok, ali mi se to pojavi odjednom, iz čista mira.
     
  15. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    pa jesi probao sa drugim mishem rofl
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nisam... imam "genius" optički miš kupljen u junu 2006, znači godina i po. zar se može u tako (relativno) kratkom roku pokvariti?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Jarane postao si dosadan sa svojim pitanjima, cuj zar se može u tako (relativno) kratkom roku pokvariti? :roll: Sta ti sad ocekujes, da ce se neko javiti i reci ti "da, moze se pokvariti", a onda bi tvoje slijedece pitanje bilo:"a zasto se on pokvari sam od sebe" i tako sve dok neko ne popizdi bas kao ja sada. Daj ba uozbilji se malo, predstavljas sebe ko' kakvog debilcica na ovom forumu koji je dosao iz druge galaksije i postavljas tako glupa i bezsmislena pitanja. Ohani malo :wink:
    Ok kad je pitanje npr. kako instalirati drivere za zvucnu - svako ce ti pomoc, ali kad procitam ovako glupa pitanja meni se stomak okrene
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dobro priznajem, da je bilo pitanje, bilo bi glupo, ali ono je više bilo čuđenje, nego pitanje... no dobro, moja greška ako ga je neko tako shvatio... a ta pitanja "kako instalirati ovo ili ono" su za mene isto tako glupa. i ako smatram nešto da mi je glupo na to se ne javljam niti komentarišem, a kamoli da vrijeđam nekog zbog nekog pitanja. ne kaže se džabe "nema glupih pitanje, nego samo glupih odgovora". :wink:
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti si izuzetak. :smt003
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    opet ponavljam... bez vrijeđanja molim. jesam li ja ikad ikog na ovom forumu ijednim svojim postom uvrijedio?