Koja je bolja graf: Ati radeon 9600pro 128Mb ili Geforce 590

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by junuz, Sep 28, 2007.

  1. junuz

    junuz Novi član

    problem je u tome sto sam je kupio ovakvu, misli polovnu. sto znaci da me je lik zeznuo... pa sad kako ja mogu znati jel klokovana? da je vratim na fabricki, u mene je greinwordva..
    ma kuler je dobro stavljen, jedino da pokusam jos jedan staviti puse u nju...
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    postoje dvije stvari.

    1. Moze se klockati pa u BIOS graficke snimiti postavke,odnosno taktove memorije i GPU a, sto je malo vjerovatno da je prijasnji vlasnik to uradio.
    2. Clokcati pomocu drivera od graficke, gdje cak i nakon reinstalacije samog drivera nece biti snimljeni taktovi.
     
  3. junuz

    junuz Novi član

    drivere sam promjenio, testirao sam je sa everestom, jedino sto mi nije jasno,
    Radni takt grafičkog procesora 377 MHz (original: 400 MHz) , pa se ovo 377MHz nakon 30sec. vrati na 301MHz.... sad jel ovo treba ili??? Dok je sve ostalo OK.. kontam da nije do napojne jer je u mene 300Wati, pa reko da nije slabo napajanje...
     
  4. junuz

    junuz Novi član

    Vidim da vise raja ne odgovara pa da ja jos neki biser izvalim, tj dali se moze na onaj drugi izlaz prikljuciti monitor, jel on uopste sluzi za mon(predpostavljam da se mogu prikljuciti dva monitora) i hocel to sta pomici ili su to isti izlazi?