Kupnja 9600pro.

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Aug 25, 2004.

  1. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Zamjeni ti nju nije ti to pro verzija trazi samo da ti je core na 400 mhz a memorija 300mhz (odnosno 600mhz)
    Samo mi reci gdje si je uzeo i koliko para kosta ta kartica???
     
  2. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Uzeo sam je po VPC za 200km,nego igre mi fino idu nevidim zasto bi je
    mijenjao,nisam neki zahtjevan igrac,treba mi iskljucivo za rome:total war
    nadolazeci naslov,pucacine(doom3,farcry)ne igram,samo Splinter Cell Pandora Tomorrow koji ide super.
    Nego znali iko na koliko joj mogu dignuti memoriju,da pokusam na 250(500).
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Neces znati dok ne pokusas :)

    Probaj nece joj nista bit.
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    gecube za low modele korist ishit hynix memoriju 4.3ns ako ju uspijes dic na 225 budi zadovoljan.Mozda su na tim verzijama karte stavili neku drugu.
     
  5. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ma nemoras je ti mjenjati sto se mene tice ali ako si je vec platio kao 9600pro a oni ti uvalili tu kartu ja bih im iz inata odnio i trazio kartu koju sam im platio a ne sad da dizem memoriju pa da dobijem ono sto sam trebao dobiti bez ikakvog overclokiranja.
    U svakom slucaju ako tebi ne smeta ti je zadrzi ali razmisli malo :scratch:
     
  6. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Kartu sam uzeo preko firme od jarana,tako da nema sad nazad,usto ovo je
    bila najaca karta zajedno sa 5600 koja ji i skuplja.Na 240(480)radi normalno,
    neznam smijem li to i ostaviti tako.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    imash u plusu pasivno hladjenje za ram to ce ti pomoci (5km)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jel to pasivno hladjenje dodje sa ljepljivom termalnom pastom, posto bi i meni to trebalo.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    uz takve prijatelje netrebaju ti neprijatelji
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    vjerovatno da dolaze, ako ne onda imaš za kupit ona dvokomponentna ljepila ili 3m-ovu termalnu traku.
     
  11. markonirs

    markonirs Novi član

    Kao sto vidis u potpisu sretni sam vlasnik Gigabyte 9600 PRO vec 6 meseci. Karticom sam prezadovoljan. Naravno da bi mi dobro došla neka ATI X800 ili GF 6800, ali nema se para. Određeni problemi postoje kada je u pitanju podrska n-force 3 250 cip setu, naime kada sam uzimao plocu za A64 prvo sam uzeo MSI plocu sa navedenim cip setom, ali kartica je odbijala da radi. Probao sam i FLASH biosa ali nije pomoglo, racunar bi se resetovao nakon 1-2 minuta igranja Underground-a ili neke druge zahtevnije igrice. Plocu sam vratio i uzeo sadasnju sa VIA K8T800 setom i sve je OK. Znaci ako nemas u planu skori prelazak na n-force 3 platformu sve preporuke su tu. POZDRAV...
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    na 9600 karticama pogotovo xt ako nije upaljen fast write nece da rade