GeForce 9800 GX2

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Jan 4, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

    GeForce 9800 GX2

    1GB Frame Buffer
    2 x PCBs
    2 x 65nm GPUs Total
    (2x128) 256 Stream Processors Total
    Podrska za Quad SLI

    http://enthusiast.hardocp.com/article.h ... VzaWFzdA==

    Kako kazu 30% brza od 8800Ultre, drugim rijecima nothing special. Podsjeca na quadro dizajnom, koliko ce buke i toplote isijavat u SLI-u...
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    pa koliko je ovo :eek: toljaga prava :smt001
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Ovo ce da ceka istu sudbinu kao i 7950X2 :roll:
    3870X2 je najavljena kao dual gpu on single PCB cini mi se, sto zvuci mnogo kulturnije od ovog "seljakluka".
    Sto je najgore ovo ne predstavlja nikakvu inovaciju..
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema cak ni 4.1 šejdere :lol:
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ocigledno je da nVidia ima problema sa stavljanjem 2 cipa na jedan pcb, dobro si rekao ovo je seljakluk, 7950 GX2 se moglo i progledati kroz prste kao pokusaju inovacije ali ovo je strasno. Da li im se nije isplatilo "podebljavat" postojeci PCB sa vise layera, ili su imali ogromne probleme sa temperaturama vise nije bitno, uglavnom ovo je ne bitno na rezultate mala mrlja u GF8 seriji, dobro je nazvali su je 9...
    Bit ce zanimljivo vidjeti kako rade 4xG92 kad se upare 2 seljaka :)

    edit: ATI stvarno mora poraditi/proraditi podhitno u High-end segmentu ili ce biti jos puno ovakvih kvazi rjesenja samo da se odrzi tron.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A zamisli tek 3870x2 u CFX-u. :mrgreen: 8 GPU-ova. Doduse, mislim da to nece ni moc.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Ma kako su krenuli sve je moguce, prava spider platforma 8 GPU-ova, 8 spider nozica :)
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Cisto sumnjam da su papci ovo i pokusali, da ne bi izgubili ne daj boze koji milioncic na razvoj :wink:
    A ATI se izgleda ozbiljno prepao high end segmenta poslije katastrofe sa 2900XT.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    jel se to samo meni čini ili su ove slike fake samo tako?

    svejedno ovo je najlošije rješenje moguće, isto kao i prije spominjana 7950gx2 i kao i sve takve dual-pcb patvorevine.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da nije dual pcb, onda bi im trebao metar dug single pcb da sve to postave... :mrgreen:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Treba primjetiti da PCB-ovi stoje jedan nasuprot drugom, tj. GPU-ovi se "gledaju", tako da je cooler iz jednog komada. Ovo je definitivno bolje nego kod 7950GX2.
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    pa za ne bi serija 9 trebala biti radjena na jednom cipu pa kasnije 2 i da ce se ta gx2 zvati 8800gx2 sa g92 jezgrom a da ce 9serija biti g100 koja ce imati 4.1 .Sta je sad ovo :shock: a za ovaj seljakluk slazem se
     
  13. azzaro

    azzaro Aktivista

    mene podsjeca na rack mount rjesenja :D kockasto, spremno za slagalicu.

    fali jos samo ugovor sa elektro-privredom.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Definitivno seljacko rjesenje.
     
  15. GW

    GW Moderator

    Meni samo nije jasno što su uopće pravili ovu karticu. Što se tiče performansi trenutno su jači, tako da stvarno ne vidim potrebu za ovakvim sranjima. Ionako će prodati šačicu ovih kartica. Mislim da ovo nije bilo vrijedno truda. Bacanje vremena. Bolje im je da pripremaju odgovor on r650.
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Moraju biti ispred ati-a po necemu, tako da pravljenje ovakvih divljashtina koje kako je syss jednom fino rekao nece dalje od garancije radit je usmjereno da odvuce paznju sa 3850 i 3870 kartica koje su best buy i "imaju vecu dobavljivost"

    kao kad je intel izbacio cetverojezgrene procesore pa odma amd izvalio dvoprocesorku zivotinju koju niko nikad vidio ni kupio.
     
  17. Raptor

    Raptor Aktivista

  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Normala. ATI HD ima to vec poodavno...