GeForce 9800 GX2

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Jan 4, 2008.

  1. Raptor

    Raptor Aktivista

  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Ma vidio sam taj spec od 9800gtx od prije 2 mjeseca i sumljam u njega,al ako se to ostvari kao sto je na papiru zaboravi 8900gx2 koje je uzas (kao sto se zove sad izgleda da su promjenili naziv jer pise sad tako na fudzilli) i 3870x2.A ta 9800gtx bi trebala izaci za 2 mjeseca a na tim spec listama sam vidio da pise i gddr4 sto je po meni bolja solucija :D jedva cekam :mrgreen:
     
  3. Raptor

    Raptor Aktivista

    Zato sam i dodao rumor. :) Nisam ranije vidio.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Nema šanse da će biti toliko tranzistora. Ni ovaj 55nm proces mi ne izgleda vjerovatnim.
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Ovo je mogao svako napisat ni u cemu nema pameti ovdje. Da je neko na forumu otvorio temu npr. predvidite specifikacije 9800GTX kladim se da da bi bilo bolje sastavljeno :wink:
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cisto sumnjam da ce kartica biti 512-bitna. Memorija ce vjerojatno biti GDDR4 na 2.5GHz or so. Sto se tice broja tranzistora, vrlo je moguce da bude milijarda, ali 1,8 milijardi, sumnjam.

    55nm proces? Definitivno.

    No glupo je nagadjati, a da li ce bit 4x ili 5x brza od moje, zasvrbi me ona stvar. :D
     
  7. Raptor

    Raptor Aktivista

    Evo sad kao "update" da se radi o G100, dok je upitno hoce li se uopste zvati 9800GTX i odnositi na D9E, a primjetili smo kakva je nvidia u posljednje vrijeme sa nazivima :roll: . Slazem se da je malo nepovjerljivo, ali je i G92 thread temeljen na spekulacijama. Svakako nije nista zvanicno... :)
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija