HDD uspori drasticno na momente?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by azzaro, Feb 2, 2008.

  1. azzaro

    azzaro Aktivista

    WD 500GB serija AAKS sve radi sa zauzecem prostora na disku ispod 30% i najednom krene da "roshtilja" kao da
    kopira Gigabajte cuje se onaj standardni zvuk kopiranja, tada se komp ponasa u rangu pentiuma 2.
    To traje maksimalno 5-10 sekundi i onda je par sati/dana sve ok.

    Testirao sam sa WD Data LifeGuard Diagnostics i nakon 3 sata provjere program je
    prosao bez nekih napomena. Kaze nije disk ostecen.

    HDD je na Sata portu, jedini je disk u kompu. maticna Asus P5k delux, ima 6 sata portova.
    Alat za defragmentaciju je Diskeeper.
    Sta bi moglo biti?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imam i ja jednog takvog divljaka, samo je JS. Jos se zeznem pa nabacim OS na njega zadnji put kad sam formatirao.
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    imao takvog divljaka ( kao sto Dog kaze ) , kopiram fajlove na njega (divx , iso , mp3 ... ) restart kompa i svi ti fajlovi budu 0 kb :S , to kočenje se podrazumjeva ( WD )
     
  4. azzaro

    azzaro Aktivista

    Ja srecom dosad nisam imao gubitak podataka, ali strah me da nije disk pred smrt.
    Neznam kojim alatom se moze detaljno ispitati zdravlje diska?
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ti od proizvodjaca alati su najbolji.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    Da ti nije ukljucena Auto defragmentacija u Diskeeper u. Jer se to i kod mene desava ako je doticni komad software instaliran i naravno doticna opcija ukljucena u diskeeperu.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ja imam upaljenu auto defagmentaciju, ali se komp uopce ne zablokira, ama bas nikad.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Imam 2 komada WD 500GB AAKS i nikakvih problema niti usporenja, osim kad se tek digne vista sto radi dik analizu koju nemogu iskljuciti tada malo rovi ko rudar u banovicima po disku, ploca je ASUS P5K-E WiFiAP na zalost na njoj je nemoguce smanjiti AAM (tj. smanji se ali se ponisti nakon reseta)
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na zablokira ni moj, samo rovi.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Na visti rovi kao da naftu trazi.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je indexing servis.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Sve iskljuceno ali kopa li kopa, radi analizu diska i ako je defragmenter iskljucen.
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da nije kakav virus uletio ili slično pa sam sebe kopira ?
     
  14. GW

    GW Moderator

    Mogao bi biti virus. Preleti sa antivirusom pa javi.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Ma jok, nova instalacija jednostavno tako vista radi kad god se digne analizira disk.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Savjet je bio namijenjen azzaru.