Overclocking athlon900

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by syss, Oct 16, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    :) :)

    nema ti veze ni razlika između 900-1000, rađe ga drži na 900 radi grijanja.
     
  2. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Maksimalno se grije oko 40 stepeni procesor,tako da bi mogao fino raditi i na 1000,
    znam da razlika nije velika ali 1000 puno lijepse izgleda :D
     
  3. [tota]

    [tota] Aktivista

    Ma sranje je overclockiranje thunderbirda. Ja imam Thunderbirda 900 (Chaintech 7AJA) i radi na 1050 (točnije 1044). Mala (ali mala) razlika postoji a temp. je otišla 5 + max. Mislim ako imaš srednje hlađenje stavi ga na 1000 :)
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    hehe imao sam i ja tu 7aja i 900 thuderbirda
    mije htjeo iznad 980 mhz i onda nabavio 1100 razliku nisam uocio
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam svoj 900 spalio što sam ga probo natjerat da radi bez paste :) sad je u ormaru naravno... nakon toga sam uzeo 1200 morgana i isto tako razliku nisam primjetio (morgan je bio brz ko tbird, nekad i brži).
     
  6. Esh

    Esh HWB

    s kojim coolerom? back in time, kad sam imao athlon 700 i 900, ovaj potonji je isao daleko preko toga:)
     
  7. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Mislim da je cooler dosao sa procesorom(box verzija),ali imam dva dodatna ventilatora na kucistu(plus kuciste) pa mozda to pomaze,nego ocelimi iko obijasniti
    kako da idem preko 990,gdije se dize napon i kako,sada mi je u biosu sve postavljeno na max 110.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma sa tom pločom/kulerom neće bit nikakvog opasnijeg oc-a. uzmi si ti za početak neku nforce2 matičnu, pa ćeš moć clockat bolje, sve će ti biti brže radi neusporedivo bržeg čipseta/mogućnosti, ddr ram i tak dalje...
     
  9. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Ma hocu samo da zaokruzim na 1000mhz,dalje ne mislim ici.
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Deloran da te upitam koliko ti je išao maksimalno 900 na 7aja. Meni ide 1044 mhz i neće više radi rama (bar mislim)
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    980mhz bio sam ga ohladio ispod 40° stavio sam tri osamdesetke jednu na drugu /bila su to dobra vremena/ :cry:
     
  12. djambo

    djambo Aktivista

    900 thunderbird sam natjero max na 1120 nije htjeo vise ali ne zbog temperature bila je i ddr memorija ni ja nisam primjetio neku razliku osim sto je bio nestabilniji
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni je 2000xp + haprcnuo iz cista mira
    a radio je na 2300 (nekada davno) jednostavno se ugasio ni traga ni glasa