pitanje............????

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sarajevo_ba, Oct 21, 2004.

  1. sarajevo_ba

    sarajevo_ba Novi član

    imam jedan veliki problem...vec 7 dana pokusavam sebi spojiti 4 komponente za komp koje planiram zamijeniti na postojecem kompu.....uglavnom mijenjam procesor,maticnu plocu,memoriju i graficku karticu.....kod maticnih ploca izasla nova generacija 775.....kod procesora se ocekuju 64bitni procesori.....kod grafickih kartica totalna zbrka....uglavnom nikako da spojim te cetiri komponente jer sve kontam da za pola godine necu nista moci nadograditi.....da li da nadogradim komp sad ili da cekam iako me cekanje nervira....ako da, mozete li predloziti idealnu konfiguraciju do 900 KM tj. te 4 komponente....najvaznije je da graficka ima TV out i da bude najkvalitetnija u klasi........memorije 512 ddr. Kod procesora opet nastaje problem....da li da uzimam pentium ili da vjerujem AMD-u, i koju plocu uzeti uz taj neki procesor...znaci cijena i nije toliki problem 900 KM smatram da je sasvim dovoljno za te 4 komponente.(veleprodajne cijene)
     
  2. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Nove komponente stalno izlaze,moras nekad i nadograditi komp :D .Za tu lovu mozes kupiti i Athlon64 procesor ali ces na grafickoj pristediti,ja bi uzeo bartona 2500+ i
    jacu graficku.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    definitivno a64 ili sempron 3100 ako misliš clockat, matična dfi lanparty nf3 250, ram po mogućnosti neki kvalitetniji (corsair, supertalent, buffalo, ocz... koji ti je dobavljiv) i graf gf 6800LE. to bi bilo to i mislim da stane u navedenu cijenu.
     
  4. sarajevo_ba

    sarajevo_ba Novi član

    evo nasao sam athlon64 ali u uni expertu cijena 349 a u plusu 474 km tao da ne kontam da li ima razlike i kakve...a sto s etice graficke vise mi treba neka sa dobrim tvout tj. podrskom za tv out
    hvala vam na prijedlozima
     
  5. Esh

    Esh HWB

    jesi li siguran da se radi o istom modelu? in the other hand, plus.ba stranica se ne osvjezava (samo katalog povremeno) jer je nova under construction..
     
  6. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Mozda je ovaj skuplji BOX verzije,mada je razlika opet prevelika.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    obadva su box samo vidi da jedan nije 2800+ adrugi 3000+ ali obadva nemaju buducnost jer su soc754 ako ganjash a64 idi na soc 939
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    definitivno S939. ostale A64 i ne gledaj, radije skupljaj jos malo para.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    nema još poštenih 939 ploča, ne zaletavaj se... mislim za 939 i nema para kolko mi se čini, tako da mu jedino ostaje xp ili a64/sempron sistem, a tu se nema šta previše filozofirat.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    cuvaj pare cekaj josh malo a64 soc939 i nforce 4
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    kasnim al et...
    "da li da uzimam pentium ili da vjerujem AMD-u"
    prije bi rekao obratno:svi zanju da je AMD trenutno jak a Intel u problemima
    i ja se svakako slazem s ostalima -skupi josh rapa i uzmi kakaf 939 +recimo 6600ako te dotakne rapa(6600GT kasu prafo topra)
     
  12. irfo_2002

    irfo_2002 Novi član

    ako skupis para uzmi Athlon64 soc 939 i ASUS-ovu ili MSI plocu. Ako ces nVidia graf. karticu onda imas i njihov chipset, a za ATI imas VIA chipset. Nadji neku graficku sa 256 MB, a da nije oslabljena verzija. RAM kao sto covjek gore rece neki malo bolji: CORSAIR, neki oh "KINGOVA" ....
    ima toga... Eh ne znam samo moze li se uklopiti u 900 km... :)
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    ''Ako ces nVidia graf. karticu onda imas i njihov chipset, a za ATI imas VIA chipset.''
    -pa ati radi i na nvidia chipsetu :?
     
  14. Sleeper

    Sleeper Komšija

    izlizah slova na tastaturi pisuci o glupostima/odgovarajuci novajlijama!(ne nisam rekao da je biloko glup samo da postate gluposti!)...........uh!
    jedina graf koja trenutno moze iskoristiti 256MB Vram-a je 6800+!(a valjda svi znamo koliko kosta ta muzika? :roll: )
     
  15. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    slažem se sa sleeperom , šta će čovjeku grafička sa 256Mb kada je ona ''prespora'' da tu memoriju iskoristi . Zato je bolje uzeti kakvu sa 128Mb koja radi na višim frekvencijama.
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ja bi sacekao NForce 4+A64(pa makar uzeo i slabiju graf. pa je kasnije promijenio)
     
  17. Anonymous

    Anonymous Guest

    Zavisi odakle je nabavljas :D. Divno je imati dobre odnose sa proizvodjacem :lol:

    I nije bas to tacno sva NV4X arhitektura podrzava 256 mb pitanje je samo koji ce se od IHV-a udostojit da stavi toliki ram na nize modele, jer price to technology ratio nije ba najpovoljniji kad se stavlja puno mem na "slabije" modele
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  19. ming

    ming Veteran foruma

  20. syss

    syss Veteran foruma

    malo ima smisla, malo nema... ko prijenos sabora :D