overclock athlon2000+ ~1667mhz(KIXJB)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Clocker(pocetnik), Apr 1, 2008.

  1. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Crkao mi Barton,pa sam morao da uzmem stari Athlon 2000+,moze li mi neko reci nesto vise o njemu i overkloku,znam da se ne isplati overclock kod ovog procesora,ali nemam drugog resenja.Unapred hvala :D
     
  2. GW

    GW Moderator

    Ne možeš ga puno clockati. Koliko ćeš ga ubrzati zavisi od ploče.
     
  3. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    imam Epox 8rda+ Rev1.1
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma idi na 2GHz i napon 1.75V i pazi da ti temperatura u full loadu ne predje 65C. Ganjaj da ti memorija pici na 200MHz a mnozitelj spusti na 10x, ako je otkljucan.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Pokušaj ga staviti na 333 mhz fsb.
     
  6. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Imam neko bezveze napajnje,da li da dizem napon. N bih da prodjem kao sa bartonom.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa bez dizanja napona neces moci uopste klokati, probaj prvo dici na 1,7V! Koliki mu je def napon, je li 1,65V? Samo vodi racuna o temperaturi! Nego ako imas otkljucan multipler podesi memoriju na 200MHz(DDR400) a spusti multipler na 8 ili 9 i imat ces puno bolje performanse na istom ili malo visem taktu!
     
  8. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Ja mislim da jeste na 1.65,kada sam stavio procesor,usao sam u bios i sva podesavanja sam stavio na def.Na Bartonu mi je bilo 1.65,ja mislim da je i ovde. Ne smem sad poceti sa overclockom nije mi stigla pasta. Komsija mi nudi chieftec napajanje 300w,ja imam neko lose 450w sta da radim???
     
  9. war rat

    war rat Novi član

    ako se hoces klokati athlona xp onda probaj nabaviti mobilnog bartona
    ako je tvoj xp superlockan onda samo pali socket wire trick (L12 ili tako nesto) koji ti omogucava da natjeras FSB na sa 166 na 200... proguglaj, mada je sve teze naci nesto o klokanju XP-a.
    Skini i 8rdavcore http://www.hasw.net/8rdavcore/, poprilicno koristan za nforce2 ploce i clockgen (ako ga nadjes). da li ti je ploca sa okruglastim NB hladnjakom? ako jeste zamjeni...

    U sustini neces puno izvuci sta god uradio, a imas velike sanse da ti rikne ploca pa ti vidi...
     
  10. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Meni je barton crkao,sad imam athlon 2000+,Jeste ali je pasivan,ako mislimo na isto.
     
  11. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    kako da ga skinem.na tom linku su samo screenshoot-ovi
     
  12. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Skinuo sam 8rdaVcore. Moze li neko tacno da mi kaze koji se maksimum ovog procesora. Da li na njemu moze da rade npr. Virtual tenis 3;PES 8;Call of duty 4,...
     
  13. war rat

    war rat Novi član

    ma na njemu moze sve da radi, ali ti neces moci na tome da radis kontas. ti ono imas 6600?koliki fps si imao prije nego sto si sprzio bartona?
    novije igre nece moci znacajnije brze uz bilo kakav overklok tvoje masine.
    najbolje ti je igrati starije igre...
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ipak je Chief jaci od tog no name 450w, i ja sam imao no name od 400w u takvoj masini kao kod tebe a komsija mi nudio chiefa od 350w prvo sam kontao da je slabije a kad sam ga probao ispostavilo se da je duplo jaci,to no name je imalo sumnjivih 12A na 12V railu dok je chief od 350w imao stabilnih 18A na 12V railu.

    Ipak ti ubaci tog Chiefa da nebi ponovo zaplakao!!! :smt006

    Edit: Stano pitas da ti neko kaze koliki je tacno maximum kloka nekog procesora i to smo ti vec odgovorili dok si klokao bartona,znaci nemaju dva ista procesora koji se isto klokaju!!! To je stvar koju sam moras da ispitas ali ako dokucis stabilna 2ghz pjevaj!
     
  15. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Hocu da stavim 11x166~1826mhz,u CPU-Z,pise da mi napajanja 1.584v,da li trebam da dizem napajanja i moze li neko da mi da neki program o testiranju stabilnosti i kako se koriste?
     
  16. war rat

    war rat Novi član

  17. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    ja sam nesto gledao po netu,video sam da je KIXJB ,najbolji svo se tice overclock-a,pokusavao sam da ga dignam na 11x166,ali nece ni lud,vrati mi ga na 1250mhz,Sta da radim? :smt006
     
  18. war rat

    war rat Novi član

    [​IMG]

    Clockeru, niko ti nemože reći tačno i korak po korak kako i šta da uradiš i gdje griješiš. Možeš i nekom dati kom da to uradi za tebe, ali to ond i nije to.

    Ako stvarno hoćeš overclockati onda moraš više čitati, učiti, proučavati i naravno pokušavati!
    [​IMG]
    I još više pokušavati!
    [​IMG]

    A čim ne ide negdje je greška (logično)... e onda fino natrag u bazu na razmišljanje, pa pokušaj ponovo... 1250MHz je greška (multilier na x7.5?) - clear cmos pa sve ispočetka.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad sam ja imao Athlona na skoro istoj ploci i pokusavao da diram multiplier uvijek mi je tako smanjivalo konacni takt,znaci i kod tebe je sitacija ista kao i kod mene sto je bila,ZAKLJCAN multipler.Znaci prebaci podesavanje sistema na EXPERT povecaj napon za 0.05V od deafulta i polako dizi fsb po jedan megaherc dok ne dodjes do maksimalne stabilne vrednosti. Memoriju takodje stavi na expert pa smanji latencije za po jedan broj,mislim da treba 2.5 3 3 7,ako budes morao jos dizati napon obavezno prati temperaturu cpu-a.

    Nadam se da si ubacio onog chiefteka kojeg si spominjao! :wink:
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :lol: :lol: :lol:

    Latencija ovisi o memoriji, a ne o ploci.