Procjena : procesor

Discussion in 'Računari i komponente' started by mirza_sa, Apr 23, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    eh da vas pitam za procjenu
    E4500 2.2 GHZ x 2 jezgre
    Nov , nije koristen 10 dana ... OC ima potencijal ako znate OC-ati ako neznate nista onda :p

    hvala
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    140 km
     
  3. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    Nov je 200 KM .. , znaci nebi mogo barem ni za 160 :S
     
  4. war rat

    war rat Novi član

    Ovdje vjerovatno ne...
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja ne bih dao ni stoju,ali ako vec na to ides,daj ga na market za 140 km. Ne vjerujem da bi bilo ko ovdje dao vise od stoje.
    Mislim da te jos moze sluziti,tako te savjetujem da ga ne prodajes :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta je vama? :lol: Moze komotno dobit 140KM bilo gdje, pogotovo ako ima garanciju.
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Valjda moze.Ali ja ako bih isao na polovnjaka cpu,između E2xxx i toga,izabrao bih sigurno ovo prvo.A razlika je samo u kesu.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne radi se o tome, nego o cijeni konkretnog procesora. Ako je 200KM nov, ne vidim zasto bi ga on morao prodavat u pola cijene, a star tek 10 dana.
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Nisam rekao da ga prodaje u pola cijene,vec rekoh,mislim da mu ovdje niko ne bih dao toliko.
    Cijena novog E2180 koji ima 200 mhz i 1mb kesa manje, je 140 km.Cim izađe iz prodavnice,on je polovan ma koliko ga on dugo/kratko koristio.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1MB kesa manje je u ovom slucaju duplo manje. Iako ne igra veliku ulogu, nije ni zanemarivo. 200MHz vise i duplo vise kesa se lijepo nakupi na 20% bolje performanse, u igrama i vise.

    Brkas kruske i jabuke. :D
     
  11. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    Zaboravio sam reci ima garanciju al je sve spojeno na jedan garantni list tako da bih morao odvajati garanciju ... al nije problem
    a pod 2
    Na forumima gdje sam vidio momke da se bave OC-om bas proffesionalno , kazu ovaj procesor mogu uz hladjenja i neke zafrkancije dici na 3.8 bez problema ... a ja neznam ni na 3.0 .. tj strah me
    na 2.7 ide sa samim fsb-om , na default voltazama ...

    http://en.expreview.com/2008/03/31/core ... -who-wins/
    Negdje je pobjedila jedan od ovih procesora :smt002
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    3.8GHz rofl. :D

    Nego ovo ide pod kljuc, a ako budes htio prodavat proc otvori oglas za prodaju (sa istaknutom cijenom).
     
Thread Status:
Not open for further replies.