Printer - koji? (za sto manje love)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, Aug 29, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Tetak me danas zamolio da mu pogledam kakav stampac, da je sto jeftiniji (vecinom ce se printati samo tekst) i da mu cartridge ne kosta puno. Ima li ko kakav prijedlog (ako mozete navesti i radnju gdje se moze uzeti)?
    thx
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Moj prijedlog je HP LaserJet 1018/1020/1022 (zavisi sta nadjes), cijena negdje izmedju 180-220KM, no tetak ce biti miran na duze staze jer bi ga inace neki inkjet oderao kroz tonere (ako bi isao na originale).
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    On mi rece da ganjam nesta do 100, max 150 KM..u tom cjenovnom rangu. Ne mozes ti starijim ljudima objasnit da kvalitet ima cijenu :| Predlozit cu mu taj, hvala ti puno!
     
  4. hard_core

    hard_core Novi član

    Vedo imam ti ja HP LaserJet 1020 na prodaju. Ima pola cartridge sto je sa njim dosao,to je sve sto je ''prešo'' printer. A imam jedan cartridge sto sam kupio al ga nisam koristio,znaci nov, isao bi i on uz njega. Pa ako ti to odgovara javi.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    moj 1010 sa posla je odradio cca 800.000 str sad za sad bez i jednog kvara
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje uzmi kakav polovan LaserJer nego nov InkJet. Ovi pocetni modeli su ok, a i jeftini su.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, da vidim ujutru jos sa tetkom, ne njemu je da odluci. Hvala svima
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Odlična iskustva sa HP LJ koje je pomenuo Enis. Ako ne možeš naći njih onda gledaj P1005/P1006 oni su cjenovno nekih 140KM/190KM.
     
  9. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Takodjer isto dobra iskustva, samo meni jedini je problem sto se pojavljuju neke tacke vertikalno na papiru kad printam, ne znam do cega je.
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    @metacooler
    Do tonera je vjerovatno.
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    Evo pošto ste vežć predložili Vedi ja da ne otvaram novu temu isto tražim prijedlog za jeftin printer do 150 KM al' mora biti u boji. Ima bruka nekih HP-ova, Canona i Lexmarka od 90 do 150 markica al' nemam iskostva sa printerima tako da veze nemam valja li išta od toga. Ne vjerujem da če se printat više od 200 stranica mjesečno. Više teksta nego grafike al' mi ipak treba u boji s vremena na vrijeme. :smt006
     
  12. kaiser

    kaiser Aktivista

    e onda ces morati neki inkjet
    osim ako nisi spreman da izvalis 500KM za laserski
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    Ehh znam da je inkjet do 150KM. Ne vjerujem da će se previše boje trošiti tako da je inkjet ok. ;)
     
  14. selvin

    selvin Moderator

  15. Loki

    Loki Komšija

  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    samo ne uzimaj lexmark i sve ce biti ok
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ima i canon finih ovih "all in one" fazona.. crna 30tak KM, boja 40tak..
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja vec preko godine imam Canonov Pixma MP160 all in one i mogu ti reci da sam prezadovoljan! Nije neki potrosac tinte a printao sam dosta fotografija u formatu A4 i dugo bude boja,a slike su odlicne!Cak nisam ni orginale kupovao nego mi jedan drug rucno punio i sve fercera odlicno!A cijene boja su bas tako oko 30-40km. Sad su vec izasli MP180 ili mozda i MP200.Kad sam ja kupovao bio je negdje oko 180 km sad je sigurno jeftiniji!
     
  19. selvin

    selvin Moderator

  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Canon Pixma MP150/MP160

    Imam MP150 jedno godinu i po' i prezadovoljan sam.
     
Thread Status:
Not open for further replies.