problem sa dvd-pisacem ..pioneer 112dbk

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by pepe_le_pew, Sep 17, 2008.

  1. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    u pitanju je ovaj pisac:
    http://www.pioneer.co.uk/eur/products/a ... index.html

    daklem, na kompjuteru koji sam kupio negdje u januaru (jos je pod garancijom), od prvog dana se desava nesto cudno: kad przim dvd-ove, bilo koju brzinu da nastimam, trajanje "przenja" je pola sata
    dakle prebacio sam przac na drugi racunar, da vidim jel do njega il neceg drugog .. na drugom racunaru radi normalno, kad nastimam 16x brzinu, zavrsi za 5-6 minuta ... dakle, problem je u racunaru, vjerovatno neka nekompatabilnost maticne il neki zaheb na sistemu .. maticna je abit nf-m2s gf6100/nf405

    da jos dodam, sistem sam svjeze reinstalirao, a i prethodno je jednom mijenjan .. probao sam sa starijom verzijom nere, magic iso i power iso programima .. takodje regional settings su united states ..

    logicni prijedlozi su vjerovatno da flesujem bios i da probam upgrade-ovati firmvare na pisacu, sto cu pokusati sutra ..u medjuvremenu, sta mislite sta bi mogao biti problem?
     
  2. AmonRa39

    AmonRa39 Guest

  3. Esh

    Esh HWB

    Provjeri u Device Manageru da li ti je DVD-RW na PIO rezimu te ako jeste, promijeni na DMA. Par puta objasnjeno i odgovoreno na forumu.
     
  4. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    hvala velika, ovo je pomoglo :) ... sad radi normalno

    btw nisam imao ideje sta da stavim u pretragu, ali sam pregledao zadnje tri stranice ovog podforuma .. samo da se zna

    hvala jos jednom :) ..
     
  5. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    problem: uspio sam sprziti nekoliko diskova kako treba ..medjutim ponovo se vratilo samo od sebe u PIO mode ..sad medjutim kad probam prebacit, ostane PIO .. i kad restartujem isto ostane ..
     

    Attached Files:

    • 1.JPG
      1.JPG
      File size:
      32.1 KB
      Views:
      832
  6. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    ugl googlajuci naidjoh na ovo:
    Windows will turn off DMA mode for a burner after encountering errors during data transfer operations. If more that six DMA transfer timeouts occur, Windows will turn off DMA and use only PIO mode on that device.

    istina je da sam sad u fazi sredjivanja cdova i dvdova i naisao sam na par njih koji se nisu mogli citat .. probacu ovo rjesenje koje su ponudili ovdje pa javim jel uspjelo ... mozda nekome jos ustreba :) ...
     
  7. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    dakle, rjesenje: ako nece da se vrati u DMA, jednostavno uninstalirate taj chanell i restartujete racunar, nakon cega windows sam ponovo instalira driver za taj chanell ..
    koristim XP, ne znam da li bi ovo radilo na visti ..vjerovatno bi