8800gt TV problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by JayJay, Sep 27, 2008.

  1. JayJay

    JayJay Novi član

    Imam problem sa novom grafičkom geForce 8800gt... nakon dugo peripetija napokon sam dobio signal na tv-u, tako da sada na tv-u vidim fino windows pozadinu i imam zvuk, ali ne mogu gledati video (nema slike)..
    Sa starom graf. 7600, sve je radilo extra, poprilicno se razumijem u ove stvari, sve sam pokusao ali nista..
    Samo zvuk i win XP pozadina..
    Ima li ko kakvu ideju sta bi moglo biti i kako da dobijem video (sliku) a ne crn prozorcic ili cijeli ekran?? :( :shock:
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cek, jel ti extended display il cloned? Ako je extended, odvuci video player sa primarnog displaya na taj i ispusti ga tamo, zatim fullscreen i to je to.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    U nvidia control panelu stavi da ti je primarni display TV.
     
  4. JayJay

    JayJay Novi član

    ne moze ljudi, kad odvucem, tamo gdje treba biti video, bude samo crna kockica, a kad ga maximiziram, cijeli ekran bude crn..
    napominjem da je sve radilo extra na staroj kartici..:(
     
  5. Silver Lotus

    Silver Lotus Novi član

    gdje si kupio graficku cisto informativno?
     
  6. JayJay

    JayJay Novi član

    ovako, kupio sam je u uni expertsu..
    kad stavim da je TV primarni u nvidia CP, onda mogu vidjeti sliku, nije vise crna, ali nije to to, nije mi tako bilo prije..
    bio mi je monitor primarni, pokrenem samo neki film (u bilo kojem programu), i odmah ga na tv-u dobijem u full screen modu, a ja radim na kompu sta mi je volja..
    2 dana se zezam oko ovoga, doslo mi je da poludim.. :shock:
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Slican problem imam i ja, 7600GS i 8600GT su OK davale sliku na TVu, probao jednom 8800GT - nema slike uopste, malo ceprkao po opcijama al opet nije moglo pa sam i odustao. Mozda ima neka caka kod ovih kartica.
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Meni na 9600GT nece nista da prikaze na TV-u. Ukljucim onaj kabal ko bananica u skart i u TV. Prije je tako radilo na ATI 9550, sad nece. ATI ocito ima bolji TV-out.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima veze u koji si DVI port ukljucio monitor,uglavnom ako vec nece na jednom onda onda prebaci u drugi pa probaj!Kod mene na 8800 GTS nece tv out ako je monitor na desnom DVI portu gledano u čelo kompjutera a ako je u lijevom ima tv out i sve radi OK.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pusti video u dva playera..
     
  11. DC One

    DC One Aktivista

    NVIDIA Control Panel > Video & Television > Modify full-screen video options, klikni na Also show it full-screen on my, pa iz onog menija odaberi TV.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]

    Evo npr,kod mene nema te opcije,TV uredno spojen,radi video i sve je OK al nema te opcije.Zadnji driveri instalirani!
     
  13. DC One

    DC One Aktivista

    Uh do mene je, zaboravih da je nvidia ovo onesposobila za GeForce 8 seriju. Postojao je neki nacin da se dobije full-screen video preko nview Desktop manegera, ne znam tacno proceduru ali mislim da se moze lahko naci preko googlea.
     
  14. JayJay

    JayJay Novi član

    Probao sam promijeniti DVI port, al opet isto.
    Znaci imam pozadinu i zvuk, koristim dualview opciju, al video dobijem tek kad ga odvucem na tv.
    prije mi je bilo cim upalim video, sam ga prebaci na tv u full screen, overlay mixer mi je ukljucen, ne znam do cega je..
     
  15. GW

    GW Moderator

    Probaj staviti zadnji driver, možda to pomogne.
     
  16. JayJay

    JayJay Novi član

    Googlao sam i izgleda da je nvidia izbacila tu opciju iz novih drivera za seriju 8 i vise, zbog nekog sranja sa vistom.
    Nevjerovatno, majke mi da sam znao ne bi je nikad zamjenio, ili bi uzeo ATI-jevu karticu, oni jos podrzavaju taj Theater mod.. :twisted: :evil: