WLAN mreza

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Zuma, Jan 3, 2005.

  1. Zuma

    Zuma Novi član

    Ovako svi zivimo u jednoj ulici(naselju) i sad mi kontamo WLAN mrezu internetom da mozemo igrati igrica poput UT2004 ili CS u lanu sve...sta nam je potrebno raditi ako neko moze da objasni????.... i da naglasim svi imamo cable internet konekciju!?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako nemate mnogo para odustanite jer WLAN sistem kosta poprilicno.
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Okupite se na sijelo i igrate :mrgreen:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    idite preko postojeće cable konekcije ili provucite žice... wlan će vas izać negdje minimalno po 70-100€ (na više) po korisniku, pa sad malo izračunaj.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mogli bi napraviti tunele izmedju svojih ip adresa i tako napraviti virtualni LAN - ali je provjereno jaaako sporo. a da ne napominjem kako su te veze podlozne hackiranju. :|
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Bas ce ih neko hackat u komsiluku.
    Kakve su razdaljine ovdje ? Bil se isplatilo razvuci UTP , koristiti bandere i to, al s obzirom na nasu raju, prije ili kasnije, taj bi se kabal nasao presjecen :|
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Virtualni LAN ide preko postojeceg ISP-a i Interneta tako da je vrlo lako da neko presretne i otkrije gateway tunele unutar mreze.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    pa šta će im to, molim te? vidiš da su im bitne igre, a ne podaci... zašto se ne spoje svi prek postojeće veze i drapaju po igrama.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako nemaju para/mogucnosti da naprave pravi LAN onda je ovo skoro isto rjesenje samo sto je znatno sporije. igre ce takvu mrezu prepoznati kao pravi LAN a ne kao internet.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    al kolko je tu zajebacije uključeno... makar je i dial-up čisto dovoljan za net igre, a tek cable.
     
  11. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Pozdrav svima,
    ja kupio dva USB WLAN stick-a i ja sam prezadovoljan.
    Umrezio sam dva racunala...s time da su povezani u ad-hoc modu.
    Jedini je bed što drugi komp ima USB 1.1 pa nije moguća brzina od 54 mbita, negho samo od 11, a i to je dovoljno.
    Cijena USB WLAN-a bila je cca 250 kn po komadu u hgspot-u (prije 3 mj). :lol:
     
  12. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    :lol: Just plug and play :lol:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    pa sad kolko si dobro prošao... računaj da ti je iskoristivost SVAKOG standarda 40% nazivne propusnosti. mogao kupiti kabel i mrežne pa imati 100mbit vezu sa ogromnom uštedom.
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako su ti kompovi relativno blizu (a mislim da jesu...jer taj USB ne moze daleko dobacit) vise ti se isplatila obicna 100Mbit mrezna!
     
  15. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Ma kužim, no stvar je u tome što je meni bio već pun kufer razvlačenja 20-ak metara kabla, a za transfer podataka je to meni sasvim O.K.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    hm... stvar ukusa, ali osobno nikad takvu mrežu ne bi slagao ako je razmak između kompova unutar 100m i može se postaviti kabel bez problema.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a kablovi se mogu fino zamaskirati
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma to je najmanji problem... svi smo mi odrasli na analognoj bušilici :wink:
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    f korz. stolar sam od malena :mrgreen: