Pitanje BeastMasteru

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Zeleni, Aug 12, 2003.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Interesuje me koji ti je core procesora, i kako si uspio OC procesor na 2400 mhz sa TT Volcano 7. To znaci ubrzanje od nekih 900 mhz manje vise, jer orginalno, xp1800 radi na 1.53 ghz. I kolika je temperatura cpua. Iako imas TT xaser kabinet, ne vjerujem da onih 5 ventilatora u njemu mogu drzati temperaturu kabineta na pristojnom nivou, da bi ti Volcano hladio tako dobro. Nemoj me pogresno skontati, nisam skeptik, vidio sam ljude kako rade lude stvari, samo nisam vidio ni jedan athlon, da ne govorim o bartonu ubrzan 900 mhz, bez vodenog hladzenja.

    Da dodam jos, pogledaj ovaj clanak http://www.hardocp.com/article.html?art=MzIw . Zadali su se da OC jedan TB xp1800, i od prilike 250 mhz je sve sto su uspjeli izvuci iz njega s coolerom koji je daleko bolji od tvog.
     
  2. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Procesor je iz serije Tbred B dlt3c JIUHB (1.5v). Dakle radi na nekih 2430MHz @ 1.725v potpuno stabilno, al ga ja držim na 2400 nekako lepše izgleda :) i hladi ga uspešno TT7+ ipak je to 450 grama čistog bakra:). Što se temperature tiče u idle režimu se kreće oko 43-44 stepeni (sa prethodnim procesorom 1700+ @ 2.32GHz je temperatura bila oko 38-39) dok u full load-u ide i do 49-50 stepeni....
    P.S. stan mi je klimatizovan :)

    ovo je neko poređenje koje sam radio za moj forum između 1700+ tbreda i bartona 2500+:
    http://www.ttf.co.yu/forums/viewtopic.php?t=62

    A ovo je nešto o mom kućištu sa malo slika:
    http://www.ttf.co.yu/forums/viewtopic.php?t=81

    ako te još nešto interesuje, nije mi problem da slikam i da postujem ovde...
    Pozdrav
     
  3. kenci

    kenci Aktivista

    eh beastmaster... znas li ti rad tog procesora i tog coolera.. mislim cpu se par puta vise grije, kad je OC.. prije nego sto zines, ti slazes.. mislim nema ljutnje.. imam vodeno hladjenje, pa da ga na vodenom toliko dignes nebi bio stabilan...

    da si ti to uradio, ti bi davno bio na hardocp ili tomshardware.. sam bi se njima javio i dao info... bio bi najpoznatiji par mjeseci, dok te neko nebi poresao..

    ja vjerujem da ti njega ne mozes ni ja 1800mhz navuci, a kamo li 600 mhz vise.. razmisli malo koji je to rad i temperatura.. a nije ni 450grama bakra dovoljno za tu vrucinu, a ni 6000 RPM ventilatora

    PS!! nek ti je stan klimatizovan.. tebi je temp. u stanu oko 20 stepeni.. sad racunaj rad graficne kartice koju toplinu daje kucistu.. a onda kontaj dalje koliko xxxxx puta daje cpu, koji je za skoro polovinu svoje originalne brzine jaci...

    nego jarane moj.. dokaz se pika, a ne slika kompjutera i par linija teksta na forumu...
     
  4. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    PS Jesi li čuo nekad za Vr-zone??? pogledaj malo i tamo rezultate...
     
  5. kenci

    kenci Aktivista

    kao prvi duduk nisam.. zao mi ti to reci

    drugo:

    Athlon XP 1800+ @ 2400MHz (12x200)
    ThermalTake 7+ <--(6000rpm)

    trece:

    na benchmark ti pise unknown cpu.. to moze biti bilo koji.. jer tamo ne pise sa koje je brzine ubrzano..
    tako barem vidim
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    3D Mark 2001 SE za procesore AMD Thoroughbred serije ispisuje unknown jer ih nema u svojoj bazi poznatih procesora, ti kao ne-duduk bi to bar trebalo da znaš! Ajd reci kakav dokaz želiš? Ako hoćeš svrati kod mene (to ti je najuverljiviji dokaz - da vidiš uživo) na friendly chat i pivo pa da se uveriš.

    @Zeleni:
    Na Hardocp-u su lepo napisali:
    Što označava da je iz serije Thoroughbred A koji baš i nisu pogodni za klokovanje. Moj je pak JIUHB ili ti serija Thoroughbred B koja je znatno raspoloženija za klokovanje....

    [​IMG]


    Ako treba još nešto, tražite...nije problem.

    Ajd čisto reda radi da postujem i slike iz sandre:
    CPU Arithmetic:
    [​IMG]

    i memorija:
    [​IMG]


    Zadovoljan ili nisi još?

    Pozdrav, NHF
     
  7. kenci

    kenci Aktivista

    nisam znao da ne ispisuje, je nemam AMD Thoroughbred ...
    ali opet ne vjerujem.. da sa obicnim kulerom drzis tu brzinu.. nemoguce ba.. ThermalTake 7+
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    A sta bi tek rekao da sam na ovoj ploci dosao do 166MHZ FSB (proc je tada bio na 1,8GHZ) a max je 1,9GHZ ( a cilj mi je 2 GHZ) pri voltazi podignutoj za +0,50v ;).

    Meni je sa ovim chrome orbom (ali mu pomaze jedan 80mm na 7v) temp 35idle 40 load.
     
  9. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ajd malopre na prethodnoj slici Sandrinog CPU Arithmetic testa se nije videla frekvencija na kojoj CPU radi tako da sam morao da ponovim testiranje:
    [​IMG]

    P.S. Kad CPU radi na 2.4GHz cooler na tt7+ se vrti na LOW brzini ili ti negde oko 3500 obrtaja.
     
  10. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Tvoj primerak je iz dUt3c i default voltaža na kojoj radi je 1.6v, a moj je dLt3c i default mu je 1.5v. Na 1.5v maximum frekvencija na kojoj je stabilan je nešto preko 2.2GHz, inače primerak CPU-a je izabran od nekih 15-ak koje sam probao...
    Pozdrav
     
  11. kenci

    kenci Aktivista

    hmm... pri overklokanju cpu dobija puno jacu temperaturu, ne zato sto brze ide.. vec zato sto ga ti forsirash... isto tako auto, ako previse forsirash, motor ce crci.. ako nema dovoljan hladnjak...

    kada tunash auto, mjenja se hladnjak..
    hm zasto. isto tako zato sto forsirash mashinu, da radi na nenormalnoj brzini..
    tako izvini, ali ne mogu ti vjerovati da radi na tt7+
    ima puno boljih kulera od tt7+ koji ne mogu savladati to ubrzavanje...
     
  12. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Temperatura CPU-a raste ne povećavanjem takta procesora, već povećavanjem napona na procesoru. Odnosno raste ali zanemarljivo malo u odnosu na rast temperature pri dizanju napona.

    Ja stvarno neznam kako da te uverim (ako to uopšte i želiš, mada mi deluje da ne želiš da veruješ) osim da te lepo pozovem u goste :)
     
  13. BLooDBLaDE

    BLooDBLaDE Novi član

    lol sto ste se vi raspisali :)
     
  14. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa to bar nije teško :)
     
  15. kenci

    kenci Aktivista

    pa jebi ga.. ti si mene nazvao dudukom (glupim), a ja tebe lazovom... mislim nije fino za duduk, jer ja tebe nisam glupim zvao.. al hajde to je bilo pa proslo..nema svadje.
    nego kazem eto nek se moze OC na 2500 nekih

    ali cooler nikako ne moze..
    evo cista elektronika.. sami tranzistori koji se nalaze u cpu, znas koju oni temp. dobijaju kada pojacas struju.. pa tako i svaki elektronicki elemenat. a zamisli nas milione tranzistora malih.. BUH veliku, mozes jaje komotno ispeci na procesoru, da zacrni..
    jebi ga ne vjerujem za cooler.. jer na testoviam sam vidio, da ljudi nenormalno vodeno hladjenje koriste za toliko jaka ubrzavanja procesora
     
  16. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pazi jedino da ti slikam ceo računar iznutra :) TT7+ sam polirao dodatno sa donje strane (koja naleže na cpu) da bih poboljšao hlađenje, i tako sad radi :)
     
  17. Xan

    Xan Aktivista

    BeastMaster, downloadaj AIDA32 program - tamo piše koji je procesor, jezgra, radni takt, napon, množitelj i FSB

    postaj :wink:
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Neznam na koliko moze max jer imam KT133A chipset :D.
    Je default voltaza je 1,6v i Tbred B je.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hmmm.... Cudi me da sam propustio ovo. Bash sam cackao nesto na jednom norveskom OC forumu, i naletih na temu bas o xp1800 TBb.

    Ovi procesori su degradirani Xp2400 i vise, i pokazuju se kao odlicni OC procesori.

    Primjer steppinga po kojem mozete prepoznati ovakve procesore su
    AXDA1800DUT3C 9727893270029 JIUHB0308WPMW


    Ok.. zakljucili smo da su procesori veoma stabilni na visem vcore i i fsb-u koji se penje preko 200. Sta me buni su ovako niske temperature, sto hoce reci sve temperature koje sam vidio po forumima bas kos ove tipe cpua i volcano 7+ - 11 su preko 50 stepeni idle. Dobro sada to i nije neka velika cifra kad skontas da je procesor OC skoro pa 900 mhz.

    Hocu da naglasim da moras biti pravo sretan da potrefis ovako jedan pravo dobar procesor, jer iako dolaze sa iste produkcione trake, ne mora znaciti da ce svaki moci ici 900-1000 mhz gore.
     
  20. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    trenutno stanje:
    [​IMG]

    @zeleni
    Ma šta da budem sretan kad sam dva-tri dana isprobavao procesore dok nisam odabrao jedan :twisted: bilo ih je svega 15-ak na gomili :lol:
    Probao sam i dva bartona 2500+ ali nisam bio previše zadovoljan, previše se greju :(