Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Mozda je final deadline 7 februara.Obicni cpu klijent bi trebao da zavrsi jedan wu za dan/dva,zavisi koju jedinicu si dobio.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    nakon puno peripetija mazno sam koku soku onu najbolju :D tj. instalirao sam ovaj za multicore smp kako li vec.. i sad mi on u cmd-u stoji pokrenut. jel se to moze kako minimizirati? u tray ili nesto?

    i proc u lapasu je 100% zakucan :D ubi ga ovo :)

    [​IMG]

    jel ovo OK?
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    To je IBX_in_water jedinica, meni je cesto dolazila na SMP klijentu. Trebat ce ti vise od dana da je zavrsis, ali nosi 1920 poena. Samo pazi da prije nego sto ugasis racunar, prvo ugasis klijent, jer ako dodje do "improper termination of the core" zabagovat ce ti i unistiti sve dosad uradjeno. Mozes ga samo baciti u taskbar, ne mozes u tray ubaciti.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ostavit cu na poslu lapas preko noci :) nek vrti :)
     
  5. Ivan85

    Ivan85 Novi član

    VOZDRA RAJA i ja poceo foldat prije par dana novi sam al se nadam nekoj grafickoj

    treba i nastavit ovako i iduce godine dobro na mide.imam nekoliko jarana koji mi pomazu
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da prijavim PPD kako treba,malo sam eksperimentalno instalirao Vistu i cini mi se da cu reci zbogom XP-u.Definitivno napredniji OS,bolji folding rezultati i igre idu sasvim OK neke cak bolje nego u XP-u.



    [​IMG]
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo ja i od kuce poceo foldati a na poslu sam ostavio laptop da radi :) sutra mi valja prije sefa doci :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vista ima prednost sto GPU klijent ne guta i CPU. Ja bih na Visti imao 5500 za GPU i nekih 600-2700 PPD za proc, ovo za proc bi jako variralo i vecinu vremena bilo blize donjoj granici, ali svejedno puno bolje od 300-400 koliko sad imam.

    Al mi se ne ide na Vistu nikako. :x
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    gdje bi ti bio kraj Stevie, gdje bi ti bio kraj :smt003 ...
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma suti, nije da nisam razmisljao o Visti. :smt005
     
  11. Riddick

    Riddick Aktivista

    Za seriju 4800 PPD veci je za 400-500 bodova, sto je povecanje za oko 13% :D
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koliko sam ja mogao upratiti na forumu (a to cu uskoro i probati) mnogi instaliraju VMware i dizu Ubuntu 8.10 (moze i neki drugi, ali koliko ja znam ovaj uopste nije mlogo zahtjevan), na kojem instaliraju SMP client za Linux koji navodno donosi poprilicno veci ppd nego ovaj za njindowse (ali nazalost, VMware vidi samo 2 jezgre, pa neki dizu dvije virtualne masine :D ).
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zbilja? Uh, to se onda treba sto prije isprobati.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ono što mogu zapaziti je da mi se PPD smanjio za nekih 150 poena, a upotreba procesora skocila za 10% na 50%.
    Možda da cekam novu zadatak?
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja koliko sam na netu upratio, ovi na Win XP imaju pad PPD-a, ovi na Visti imaju povecanje. Jesi li brisao work folder i queue.dat file nakon instalacije novog FahCorea?
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Windows XP/2003/Vista GPU System tray client with special viewer for NVIDIA GPU's (installer msi) kakav je ovo klijent?
    Radim reinstall gpu klijenta,pa vidim ispod onog Windows: V6 GPU2 stoji i ovaj gore navedeni.Jel treba mozda oba instalirati ili sta?
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @ReNNo, ima i za tvoj problem rjesenje, a nalazi se ovdje:

    kod mene je zauzece procesora bilo oko 50%, i onda sam FLUSH_INTERVAL postavio na 768. client po defaultu ovu vrijednost postavlja na 16 cini mi se. koliko sam skontao na forumu, u krajnjoj verziji core-a ce podesavanje tog parametra biti automatizovano.


    @stevie, a evo odgovor na tvoje pitanje:

    Code:
    http://foldingforum.org/viewtopic.php?f=50&t=7479
    mozes pogledati i ovo:

    Code:
    http://foldingforum.org/viewtopic.php?f=50&t=7472
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Upravo tako koline, samo kazu da je za HD4850 najbolje FLUSH_INTERVAL staviti na 256.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja josh uvijek experimentisem. jedan s foruma je postavio tu vrijednos na 756, i kaze da nema laga a cpu usage mu je pao na nekih 20% plafon. i kod mene je isto. FahCore_11.exe je koristio oko 50% procesora, sad koristi dosta manje, nekih 8-15%.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja kod sebe nigdje ne vidim FLUSH_INTERVAL varijablu
    Jel je trebam dodati ili?

    @hurma..
    Evo sam i to pokušao ali opet dobijam manji PPD.