vertikalna linija na lcd monitoru ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by cisco5, Oct 24, 2008.

  1. cisco5

    cisco5 Novi član

    Pozdrav, jucer mi se pojavila treperuca vertikalna linija na monitoru, samsung 226bw.
    Pod garancijom je ali nisam bas upucen, mozda je neki bezz problem pa reko da ne
    podizem frku odmah ako je nesto tako jednostavnije za uraditi.

    Kada je podloga crna, siva linija se uopste ne vidi, ali kada su podloge krem, kafene i opcenito
    svjetliije nijanse itekako je uocljiva. Ta linija treperi, i to u stilu kao da voda brzo tece kroz nju.

    Evo uradio sam pribliznu montazu u photoshopu kako meni to izgleda kada gledam u monitor.
    http://img386.imageshack.us/my.php?imag ... lcdyh7.jpg


    Hvala za bilo kakv savjet.
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    A ss cisco nicku?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa pasha moj solidni, ako je do monitora, nece se vidjeti na ss-u.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Imao sam sličan problem, bilo je do grafičke kartice. Isprva sam koristio neke obične ForceWare drivere, a kasnije sam prešao na neke custom drivere (ne mogu se sjetiti imena), ali probaj sa Omegom.

    Ali, nakon jedno dva-tri dana opet su se pojavili, te je bilo 100% sigurno da je grafička defektna.
     
  5. cisco5

    cisco5 Novi član

    Danas testirao monitor kod kolege, ista linija i kod njega.
    Dakle nije do vga, nije ni do kablova i to smo provjerili...

    Monitor je pod garancijom, nosim ga sutra u servis da ga poprave.
     
  6. cenga

    cenga Novi član

    Ih druze moj, to ti je do matrice predpostavljam...uostalom isto kao i kod mene ja imam HP zd 8000 pavilion laptop i imam ih na monitoru trenutno tacno 54, znaci 54 vertikalna sranja raznih boja od zute preko tirkizne pa do ljubicaste...obicno prvo pocinje treperiti dok se poslje mozda koji sat ne usadi tu i ostane vjecno, naime kod mene je problem u nekoj defektnoj seriji za koju nazalost HP nece i da cuje vec bi svi da ti naplate to!
    A cim je prosla garancija nakon 2 mjeseca izasla je prva.Mislim to ti je to...sramota....vrati to odma i trazi novi monitor...nema tu popravke...

    Toliko od mene....
     
  7. cisco5

    cisco5 Novi član

    Da rezimiramo topic, nije se moglo popravit, dali su mi novi monitor cak i bolji od starog :D jer starog vise nema u proizvodnji.

    Cekao sam 1 mjesec na zamjenu. Sad je sve ok.
     
  8. andro

    andro Novi član

    Tocnije koji monitor, ako nije neka tajna ! 8)
     
  9. cisco5

    cisco5 Novi član

    Ma nije nikakva tajna, stari je bio Samsung 226bw a dali su mi Samsung 2253LW, ista je rezolucija 1680x1050 ali je bolja slika, osjetna je razlika.
    Mogu se jedino zahvalit ovima u Imtecu, prodavnica u Zenici. Bez rijeci su ispostovali garanciju.

    Pozdrav.