Free Zona i Wireless

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by WERTHER, Oct 5, 2007.

  1. WERTHER

    WERTHER Novi član

    Imam D-Link DI-624 Wireless Router.Prikopcao sam SpeedStream 4100 na jedan od konektora na ugradjenom switchu.Kada se konektujem na Internet sve radi normalno , ali kad se konektujem na free zonu , ne radi.Normalno se konektuje ali nista.Ne otvara ni bihnet stranice ni FTP.
    Sta trebam uraditi da bi radila free zona ? , sve sam pokusao
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne radi nikome Free Zona, ni meni sada ne radi.

    Sve što radi, moraju i pokvariti :roll:
     
  3. RedMan

    RedMan Novi član

    Pa mora postojati neki nacin :roll:
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Upravo gore navedeno ;)
     
  5. RedMan

    RedMan Novi član

    Heheh , ma nisam ja skontao da nikome ne radi , mislio sam da je do mene :D
     
  6. Amash

    Amash Aktivista

    Kako vam ne radi Free Zona? Valjda ne rade news serveri iz free zone.
    Evo ja sam vec 20 sati konektovan na free zoni i sve mi fercera kako treba, osim news servera ali njih ionako u zadnje vrijeme koristim samo za citanje a ne za dl/up.
    FTP mi u zadnja dva dana radi bolje nego sto je radio u protekloj sedmici, bihnetov portal i HWB mi rade normala.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja u zadnje vrjeme imam problema sa brzinom downloada iz free zone.
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Radi ali ne bas kako treba. Morao sam se sinoc jedno 10 puta rekonektovati da bi uspio da mi radi i ftp server i news server. Inace ili radi news a ne radi ftp ili obrnuto. Ali eto uspije se i oboje. I tacno, brzina je i meni sad bolja na ftp serveru.
     
  9. Nejra004

    Nejra004 Guest

    Eh ovako ....Imam pitanje u vezi Free zone...Uradila sam konekciju free zone..i sve je okay mogu se konektovat al izgleda kako mi se free zona ubraja u racun ADSL mreze iako pise da je free zona bez limitiranja,i saobracaja ...Interesuje me jesam li mozda nesto pogresno instalirala ....sve sam instalirala kako treba nezznam stha nije uredu...Kakve mi koristi ima Free Zona ako mi se ubraja sve u mrezu ADSL-a ??? Molim vas za pomoc......HELPPP !!!! :|
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    I nakon dvije godine, back from death.
    It is a miracle.

    Je li provjeris IP adresu kada se konektujes na free zonu treba la bi biti nesto kao

    10.0.nesto...
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    šta ima veze... vidi se da je search odrađen i ne spama neku staru temu sa glupim zaključcima.

    @nejra... sorry što ti ne mogu pomoći, evo jedino mogu kolegu uputiti na dobro mu poznati dio foruma :D
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako ne možeš otvarati vanjske linkove, znaj da si na free zoni.
    Eh sad ako mislis da ti se napravljeni saobracaj u free zoni ubraja u potroseni saobracaj onda trebaš kontaktirati bihnet help desk na 1422 jer to nebi vise bilo u nasoj moci da ti pomognemo.
    Mada ja mislim da nisi bas dobro to upratila...jer tesko da ti moze u free zoni obracunavati potroseni saobracaj.
    Ajde provjeri i ovaj lokalni IP sto je apdejt rekao.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ili jednostavno nisi dobro podesila konekciju, username treba biti lupam "nejra004@bihnet" (bez navodnika), password koji i jest.
     
  14. Nejra002

    Nejra002 Novi član

    Hey ...drugo pitanje...Ukljucila sam Free zonu al sad nezznam kak da skidam sa nje...jer nemoze na google (normalno jer i ne treba moci)...jel mi moze reci neko preko cega sad da skidam bilo sto>>??? Neki program za skidanje muzike, videa,programa....al da moze na free zoniiii.....pls :cry:
     
  15. artemis

    artemis Komšija

  16. Nejra002

    Nejra002 Novi član

    Moze li mi neko objasniti kak se koristi ovaj program za Free zonu ..."CFos Speed Traffic Shaping " ...Instalirala sam ga al mi nije jasno kak ovo radi....moze li mi neko pomoci u tome...HELP PLEASE :cry: :?
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    To ti nije program za free zonu. To ti je generalno program, koji, kao sto mu i ime maze, "oblikuje" promet. Drugim rijecima on ti kao nastoji obezbjediti stabilniji download, smanjit ping (ako izaberes taj nacin) i sl pomocu kalibracije konekcije. Kad si ga vec instalirala, samo ga pokreni i ne diraj nista, on ce sam polahko to kalibriranje radit i probat ti poboljsat brzine.

    Sto se tice programa za skidanje, koristi GrabIt, posto predpostavljam da mislis na skidanje sa newsa. On ti je najlaski za pocetnike. Imas na tom forumu podforum "Uputstva" pa procitaj tamo par tema :D
     
  18. Nejra002

    Nejra002 Novi član

    ....Zdravo...Moze li mi neko reci neki najjednostavniji program za skidanje...Probala sam jedan i nemoze...Probala sam GrabiT al nezznam kak da ga koristim ...Stha e ovo sve ovako tesko ....Nikakvog normalnog programa kao npr. Bear Share (Najbolji je) ....Imam Free zonu al je nemogu koristit zbog nekog glupog programa...koji ce mi vrag onda free zona ....Molim za pomoccc :(
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    De obrati se na onaj tamo forum sto su ti vec postali link. Tako ces dobiti sve moguce. Daljna rasprava uvdje ulazni sigurno u ilegalu, sto je zabranjeno na ovom forumu.
     
  20. artemis

    artemis Komšija

    Prostudiraj uputstva na fz forumu...
    Ako hoces jednostavniju fz,onda predji na kablovski.