Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Sto se tice dizanja kontrasta, to je opravdano sa marketinskog stanovista, jer je kontrast najbitniji faktor dobre slike (prije rezolucije i "dobrih" boja npr).
    Ovaj monitor npr. ima 20000:1 kontrast sto je duplo vise u odnosu na Plasmu koju imam. Ne moram ni govoriti gdje je bolji kontrast. :lol:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Posto se nonsarlantno volis poturati u svaku temu sa guranjem geneleca bas je fino vidjeti tvoju upucenost u ono sto prodajes :lol:

    Da si se baviJo kompiJutorima prije jedno dvije tri godine sjetio bih se price sa latencijama i famoznog grey2grey mjerenja.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Nekada jednostavno, nemozes sve znati, pogotovo ne u ovome poslu, a stvari koje ja neznam jednostavno prepustim drugim kolegama koje vise znaju od mene oko toga ili pitam nekoga ko zna (kao ovaj primjer ovdje), bas bi volio tebe da vidim kako odgovaras na 100tinjak poziva dnevno i isto toliko mailova, na svakakve nebuloze, (ne zelim da ih navodim ovdje jer vecina tih ljudi su nasi klijenti) jednostavno i sto si znao ljudi te znaju dovesti do te granice, da vise nisi siguran u stvari koje znas, a to sto ti hejtujes, vecinu stvari oko sebe ukljucujuci i Genelec bujrum ja ne mogu niti zelim protiv toga, a da guram Genelec, ne vidim razlog zasto ne bi smjeo (ukoliko nesmijem recite i istog trenutka prestajem), a ako kome treba pomoci ili pogurati nesto u nasoj firmi "u granicama prihvatljivog i normalnog uvjek cu biti tu da pomognem", a ti hejtuj sta hoces i koliko hoces nitko te ne tjera da kupujes ili radis bio kakav posao sa nama, jako puno IT firmi imas na prostoru BiH, pa bujrum radi sa kojom god zelis.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...


    Vidi buraz, mnogi od nas na ovom forumu rade (ili su radili) po It firmama, samo da ti navedem neke. Stihoklepac, syss, GW, Looney, Daimmyo, Qler, moja malenkost.... (ne mogu ih sve nabrojati).

    Niti od jednog ovog korisnika nisi mogao vidjeti da je dosao na forum da gura svoju firmu nadajuci se da ce mu sef kupiti porciju cevapa za dorucak. Zato se poklopi vec jednom.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    off topic
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    mahanje :smt006 :smt005
     
  7. prcopasha

    prcopasha Guest

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Pozdrav
    postao sam vlasnik Viewsonic VA2216W imam gigabyte HD3850 kakve performanse mogu očekivati
    Thanks in advance
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Vecinu ce gurat OK ta grafa na 1680x1050.
     
  9. andro

    andro Novi član

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Cestitam ! Koliko si ga tipla ako nije neka tajna i gdje ?
     
  10. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Planiram uzeti neki LCD monitor (20" ili 22"), a nemam bas vremena da citam reviewe, uporedjujem odzive, kontraste, osvjetljenja, uglove i sl. zajebancije, jel bi mi neko mogao preporuciti nesto do 350km a da nije bas totalni krsh. I da se ima uzeti po radnjama u Sarajevu.

    I dali je primjetna razlika izmedju 2ms i 5ms u igrama i filmovima?
     
  11. artemis

    artemis Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Samsung 2253LW, ako nisi posebno zahtjevan.
     
  12. andro

    andro Novi član

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Trenutno, najbolje se malo strpiti (naravno,ako se moze) i pricekati novu generaciju monitora sa FullHD-om ! Za koji mjesec, ja se nadam da ce se moci naci (za 200-250 eura) jako dobrih monitori rezolucija 22"-23" sa FullHD !

    Evo nekih primjeraka !
    Viewsonic VX2260 22" - http://www.viewsonic.com/products/deskt ... 2260wm.htm (210 eura)
    Acer H233H 23" - http://itbaza.com/id-1569-Acer_predstav ... ijest.aspx
    Samsung T220P 22" - http://www.itechnews.net/tag/samsung-t220p/

    Ja ti preporucujem ovoga ! http://www.pan-ex.net/vidi.php?artikl=9277
     
  13. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Pa cekati ne mogu bas, a Full HD rezolucija mi ne treba. Ovaj Samsung sto je artemis predlozio mi se cini dosta solidan za ove pare, vjerovatno cu ici na njega ako ga igdje nadjem na stanju. Hvala.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Msilim da je vec spomenuto ali nisam detaljno citao.. imam probijanje svjetlosti s gornje i donje strane.. ono.. primjeti se najvise na crnoj podlozi. Mislim da se siri.. odnosno prosirilo se.. Ne znam sad jels toji il sta vec.

    Ok.. ocekivat od jeftinog 22" monitora.. cekao sam da nesto bude i ak oje ovo najveci problem ja sam za tristotinjak maraka zadovoljan samo. Dal se moze nekako rjesit.. il sta vec... i dokle ovo moze ic.
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Osim smanjivanja brightness/contrast-a, mislim da ne mozes puno uradit.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Da.. svijetlo 55 a konrast na 75 stoji otkak osam ga uzeo.. skontao sam da je slabije kad je to smanjeno al ne mogu ga dalje smanjivat.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    U ime Juke da pitam
    1. T220
    2. 2233BW
    3. 2333BW

    Da napomenem da je razlika u cijeni izmedju T220 i 2233BW 80 KM. Sta od ovog da uzme?
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    T220 bi moj izbor bio.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    T220, ali (makar onaj primjerak koji sam ja imao na kratko, i jedan u Tehnomarketu koji sam isprobao) su itekako patili od probijanja osvjetljenja. Jako je smetalo. Neka pogleda i 2253LW, pa ako ne nadje velike razlike na slicnim postavkama moze taj komotno uzeti.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    ok, prenijet cu mu, hvala.