Problem kod instalacije XP-a, SXS.DLL: Syntax error...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Loki, Mar 11, 2009.

  1. Loki

    Loki Komšija

    Problem je pri instalaciji Win XP Pro sa XP3.
    Sa istog CD-a je više puta instalirano na različite mašine bez ikakvih problema.
    Ako se neko susretao sa istim problemom te našao riješenje bio bih mu zahvalan da ga podijeli ovdje.

    Znači završi format diska i kopiranje setup fajlova i onda izbaci ovo:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Ima hrpa postova po raznim forumima i niko nema konkretno riješenje.

    Mašina je nki krš gdje je stari xp bio užasno spor i kad sma htio reinstalirati.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Jesi li provrtio malo memtest na toj mashini?
     
  3. ex ja

    ex ja Novi član


    Nisi rekao da li mozes podici sistem u safe mod-u??

    Po slikama rebi je problem u registry bazi, tacnije izbrisan " gdiplus.dll ".

    Evo ti link, tj, resenje: http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?gdiplus

    Skini taj fajl i restartuj komp. U slucaju da ne uspe postavi novu poruku ovde na forum.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ovo mi miriše na hardversku grešku.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mirise na defektnu memoriju...
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    Hvala svima na pomoći. :D

    Otvorio računar i učadio se k'o da čistim peć na loženje (jedan od mogućih razloga greške? :lol: ).
    Anyway, stavljao sam drugi RAM - sve isto, izvadio TV karticu iz računara (jedino na PCI što mogu izvadit' - sve isto. Našao neki stari disk na kojem je već podignut sistem i ubacio. Radi prilično brzo i stabilno. Time je riješen problem broj 1.

    Onda se pojavio problem broj 2 kad je trebalo opet instalirati XP na drugu mašinu. Ovaj put je novija IBM mašina. Isti tip greške ali drugi fajl!

    Problem broj 2 riješen zamjenom XP CD-a. :roll: Novi CD je sa SP2.

    Ovaj CD sa kojim sam imao problem 100% radi jer je prije par dana zadnji put izvršena instalacija sa istog bez ikakvih problema.

    Obzirom da se hrpi ljudi dešava isti problem vjerovatno se radi o nekoj vrsti nekompatibilnosti te verzije XP-a i određenih komponenata?
    Loše spržen CD?

    Kad kući dođem ide maksuz install na mojoj mašini gdje je već jednom instaliran sa istog CD-a.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Loš CD/DVD uređaj može biti uzrok.
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    Razmotreno, ali na drugoj mašini je drugi uređaj a isti problem. ;)