povezivanje racunara usb kablom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by emir_, Mar 29, 2009.

  1. emir_

    emir_ Novi član

    da li je moguce povezati dva racunara usb kablom...i ako moze, koje su mogucnosti poslije...
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moguce je povezati 2 compa usb kablom. obicno to sluzi za razmjenu podataka. uz kabal dobijes i odgovarajuci softver.
     
  3. emir_

    emir_ Novi član

    a dali je moguce igrati igrica umrezen...
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa moguce je, radis ti sta ti je volja kad ih povezes.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Crossover kabal, na auto pijaci platio 5 KM, 10 metara duzina, nov, zapakovan.
     
  6. emir_

    emir_ Novi član

    negdje sam procitao da ako racunare povezes usb kablom mozes samo podatke prebacivati...a negdje sam procitao da se moze igrati pa nisam bas znao sta je istina
     
  7. emir_

    emir_ Novi član

    jeli to ovaj kabal....meni treba preko usb kabla da povezem racunare
     

    Attached Files:

  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a zasto bas preko usb-a? taj usb kabal je skuplji (oko 20km) od crossover kabla.
     
  9. emir_

    emir_ Novi član

    izgleda da mi je onaj utor od mrezne sheban đek ne uđe skroz...
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    aha. pa opet za cijenu usb kabla mozes uzeti mreznu i crossover kabal :) i jedno i drugo te izadje plafon 20km :wink:
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    PCI mrezne mozes naci gotov za cijenu jedne kafe :), tako da ne vidim sto bi to bilo problem. Ili pak u nedostatku slobodno PCI utora imas USB mrezne karte koje su djelimicno skuplje...
     
  12. emir_

    emir_ Novi član

    ok...moze li neka preporuka proizvođaca mrezne ili je svejedno
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma svejedno. DLINK, GEMBIRD, AIRLIVE, DIGITUS...... to su neki od brendova. ali svaka ce ti odraditi posao.