Kakva je ovo konfa ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Lightning, May 24, 2009.

  1. Lightning

    Lightning Novi član

    Pozdrav ekipa

    Napokon sam skupio malo para pa reko da uzmem po neki dio za konfu. Ovako, trenutno zelim samo kupiti CPU , Mainboard i Graficku - jer imam dobar przac, HDD ( SATA ) , 2 GB RAM-a Apacer ( 2 x1 ) i imam Napojnu Tronje od 550 W ( znam da je noNAME ali mislim da ce biti dovoljno jaka i stabilna )

    Budzet je: 300-350 eura , ... mislim da se za ove pare daju sastaviti lijepe 3 stvarcice.

    Jaran mi je predlozio ovo:

    GigaByte GA-MA790X-UD4
    AMD Phenom II X4 940
    Sapphire HD4850 Vapor-X

    Ja mislim da ovo prelazi malo budzet :( ... iz tog razloga bi vas pitao : " Jel ovo lijep prijedlog konfe sto mi je jaran dao "
    i zamolio bi vas ako mi mozete vi predloziti neshto .. znachi maximum sto se da izvuci iz tih para .

    Hvala vam unaprijed!

    Ado
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    PhII 920, neki 790GX chipset (bolje se clocka ako ima SB750), grafa ok. Pozdravi se i sa tom napojnom, uzmi kakvog Silverstonea i zadovolji ovog Phenoma. Imas i varijantu da ides na X3 720 (imal ovo igdje kod nas, nisam virio u cjenovnike) - to bi bilo najbolje ako ima kod nas...
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ustedi pare na grafickoj i uzmi 4770, losija je nekih 5-10% a mozda ti i ta napojna bude dovoljna jer trosi dosta manje (40-50W) od 4850...
    Ako neces igrati gta4, razmisli i o dualcore varijanti :roll:

    BTW, bio je x3 710 u plusu pa provjeri.
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    Koji monitor imaš?
     
  5. Lightning

    Lightning Novi član

    Monitor: Asus VW222U 22''
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Onda uzmi 4850 i malo se protegni još za kakvu napojnu.
     
  7. Lightning

    Lightning Novi član

  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nema Sapphire VaporX HD4850 sa GDDR5, to je neka greska u unosu podataka.