Ram memorija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adis_, Jun 4, 2009.

  1. adis_

    adis_ Novi član

    Imam 2gb ddr2 kingmax 800 mhz, u sarajevu nema nigdje kupit navedenog rama pa da pitam da li je kako moguce na navedeni ram dodati kingstona 2gb ddr2 800mhz ? da li ce raditi normalno ? hvala
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    90% da hoce.
     
  3. adis_

    adis_ Novi član

    mozeli se znati sta je tih 10% ?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ocito da nece. :lol:
     
  5. adis_

    adis_ Novi član

    puh qme sad me zbuni :D kao sto si vec reko da moze 90%, u tih 10 % da li ce bit kakvih problema ?
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U tih 10% nece raditi nikako.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Kada budes kupovao, objasni im situaciju i pitaj da li mozes vratiti ako budes imao problema, ili alternativno prodaj tu memoriju sto imas i kupi 2x2GB.
     
  8. adis_

    adis_ Novi član

    hvala svima na pomoci, kupio sam 2 gb i rade odlicno.eh sad da pitam, jer imam 4 gb, dvoumim se izmedju xp i viste 64, sta od ta dva os da instaliram ? i da li koji sp trebam instal uz xp ili vistu ? hvala
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vista 64, sa najnovijim updateima naravno.
     
  10. adis_

    adis_ Novi član

    da li ce fino radit sa ova 4gb i kolko ce rama zauzeti ?
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Radit ce dobro, a zauzece RAM-a zavisi od aktivnosti i pokrenutih programa.
     
  12. adis_

    adis_ Novi član

    sry mozda te peglam al kakvo je stanje s windows 7 ? imal ona svoj 64bit oblik ? da li nju vrijedi instalirat
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Naravno, i posto se radi o banalnim pitanjima savjetovao bih ti da pogledas temu na nasem forumu o Win7 OS-u: viewtopic.php?f=21&t=12768

    Prilicno je zreo i dosta forumasa ga vec koristi, ako ne kao primarni onda kao sekundarni sistem.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. adis_

    adis_ Novi član

    odma me u startu u oci ubode :D ovo oko pb
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018