problem s lagom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by adis_, Jun 20, 2009.

  1. adis_

    adis_ Novi član

    Pozz, imam jedan veci problem s lagom.Bilo koju igru da igram na 2-3 sekunde mi zalaga i opet se vrati na normalu.Takodjer kad igram cod4 fps s nekih 150 padne na 50ak i vrati se na normalu.Sta mi vi preporucujete da uradim i da vas jos pitam koje od ovih procesa mogu iskljuciti http://www.slikomat.com/slika/3846533.htm HVALA
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemora znaciti da je do nekog sistemskog procesa, razlozi za tvoj problem mogu biti razliciti. Koja je konfiguracija u pitanju, da nije do drajvera za graficku? Moze biti i da se neki virus provukao u racunar.
     
  3. adis_

    adis_ Novi član

    core 2 duo 1.8
    nvidia 8800 gt 512
    4gb ddr2
    80gb hdd
    Driveri su najnoviji
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam kako cod4 moze raditi na 150 fps na toj konfiguraciji al eto ako ti kazes, mozda na nekim low-med detaljima. Vidi da nije kakav virus, a pokusaj i defragmentovati hdd ako dugo nisi uradio svjezu instalaciju windowsa. Takodjer i napojna zna zezati u loadu ako je neka losa. Inace neznam sta bih ti jos rekao, vidi sta ce ti ostali reci. :|
     
  5. adis_

    adis_ Novi član

    Sistem je dignut prije nekih 7 dana, svi detalji su high osm rezolucije, i kad ih mjenjam fps ni gore ni dole, 150 je prosjek, on je lockan 250 u kucama il padne na nekih 200...al ugl je 150.Samo me ovo zeza, padne abnormalno i vrati se za 2-3 sec
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    OMG 250 fps u cod 4, pa na kojoj rezoluciji to igras, 800x600... :lol: Pa nek pada, opet ti je i tih 50 fps ok.
     
  7. adis_

    adis_ Novi član

    1024
    edit: da nespamam vise, nije mi bitno hocul dobit fps-a ionako na promodu nemoze vise od 250, meni je problem sto zalaga i opet se vrati u normalu
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I dalje mi je to nesto puno, al nebitno dokle god je iznad 30-40 fps uredu je. Jedino sta mozes je iskljuciti AA, time bi dobio dosta konstantniji fps.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koliko milijardi puta moram reci da FPS u CoD-u nije kao u drugim igrama :x Search molit cu.

    @adis: jesi li uradio ono sto ti je Vedo rekao prosli put, mozda ti je ukljucen disk indexing.
     
  10. adis_

    adis_ Novi član

    jesam drug uradio sam
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam upravo ovih dana pokupio neki virus koji je radio isto, usporavo je PC na par sekundi i pustao dalje. Specifino za cod2, igra staje na par sekundi i nastavlja dalje. Precesljaj sa antivirusom HDD ove!
     
  12. adis_

    adis_ Novi član

    da li ce nod32 bit dovoljan, jer trenutno samo njega imam