Gdje kupiti polystyrene/plasticne ploce?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Blowfish, Jul 15, 2009.

  1. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Ljudi kad se vec chata oko plexija ja sam kontao napraviti "home made" side panel. Eh sada gdje to ima kupiti imam neke ploce debele po 1 cm kontao sam to ubaciti medjutim nidje veze je.. Vidio sam kod rodjaka tanki plexi mozda 2 mm pa jel ima iko ideju gdje se to moze kupiti u Sarajevu i koliko kosta?
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Mislis na plexi 2 mm, 2 cm je uhhh debelo :D

    Ja sam kupio u OBI-u, imas plexi od 1mm pa nadalje. Ploce su gotove pa prvo izmeri koliki ti treba komad za side panel pa se nadji u nekoj od vec izrezanih ploca. Ja mislim da sam ja svoju 150x100 cm plocu tanku 2 mm platio oko 20KM, ne mogu se sada sjetiti tacno. Pazi prlikom rezanja, pravo lako pucaju, samo polako. Et nadam se da sam ti pomogao.
     
  3. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Jesi drug puno si mi pomogao... Nije problem za rezanje imam alat pri tome ja sam masinac i stari je tako da tesko da cu nesto pogrijesiti uz njega jer je on ipak puno bolji od mene po pitanju "sam svoj majstor" stila :)

    Hvala puno.

    Btw. mislio sam na mm ne na cm upravu si ;)
     
  4. riki69

    riki69 Novi član

    Probaj u firmi CEBOS sad su u Dzemala Bijedica 162, kod njih sam nekad kupovao (prije pet sest godina) to ili nesto slicno tome sto ti trazis.
    Sa srecom
     
  5. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Hocu, a vidio sam u Rajlovcu medju kung-fu prodavnicama ima Euroguma, bave se proizvodnjom gume i plastike. Javim ako sta bude. Tnkhx :mrgreen:
     
  6. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Bio danas u Eurogumi, nema nista sto bi doslo u obzir, ustvari ima ali preskupo, 50-60KM po kvadratu.
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Koliko ja vidim nista ti drugo ne preostaje nego OBI. Uzmes providnu plexi plocu i na nju nalijepis samoljeplivi reklamni papir, koje hoces boje (imas ga uzeti u svakoj knjizari).

    Ja sam u Mostaru u OBI-u uzeo plocu 50x50cm(koliko se sjecam, mozda i malo veca) za 7 KM i iskoristio je za bocnu stranicu, ali nisam nista lijepio na nju.
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

  9. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Skupo. Ako ne nadjem nista drugo onda cu morati u Conradu uzeti, s jos nekim stvarima - kad vec placam postarinu :mrgreen:

    BTW postoji li mogucnost da licno preuzmem robu u filijali?
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Odes u conrad i kupis ako ima. Ako nema, narucis i dobijes kad oni dobiju robu. Ne placas ni postarinu, ni kakve druge dodatne troskove.
     
  11. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Uzeo danas kvadrat polistirol (polistiren) ploce u Cebosu. Kvadrat debljine 1mm je 9KM, 2mm 19KM a 3mm je 29KM cini mi se. Imaju i ostatke pa se moze dobiti jeftinije. Ja sam dobio 2x po pola kvadrata od 3mm za 20KM. Inace imaju sve sto vam treba od pvc ploca, folija i sl. Javim vam iskustva sa obradom polistirola.