DirectDVD Problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by D3n1s, Aug 9, 2009.

  1. D3n1s

    D3n1s Novi član

    Prijatelj skinuo ovaj DirectDVD Portable pa mu se svidio jer on ima 5.1 zvučnike pa kaže ovaj player ima neke extra efekte na DVD filmovima, SRS Circle Surround, SRS Xtract, SRS WOW HD, SRS WOW XT, Digital Equilizer/Theater Bass ja iskreno nemam pojma o tom DirectDVD player-u kako on kaže jednom ga je skinuo instalirao i sve radilo Ok pa mu se onda nešto zeznulo na systemu pa sam mu rekao da uradi System Restore e sad sve je ok samo nakon vraćanja sistema izgubio je taj DirectDVD pa ga je ponovo instalirao ali sad kako kaže neće da mu učita Film znači klikne Play i taj DirectDVD se samo zatvori, nikakav error ništa samo izađe. Meni je iskreno nestalo ideja pa ako neko zna do čega bi to moglo bit, rekao sam mu da ponovo instalira kodeke, direct x (jer je prije system restore instalirao neku igru pa je ona uradila update pa sam mislio da nije to problem al nije), driver za graficku jer je i to izgubio sa system restore pa je skinuo ovaj novi Nvidia GeForce 190.38 al eto opet neće pa ako neko ima neki prijedlog za dobar DVD Player sa ovim SRS Circle Surround, SRS Xtract, SRS WOW HD, SRS WOW XT, Digital Equilizer/Theater Bass. Mrsko mu je formatirat HDD a mislim da bi to sve riješilo al et više voli mene mučit :x i bacat džaba megabajte na kojekakve playere i kako kaže skinuo je PowerDVD, WinDVD, BlazeDVD i nijedan mu se nije svidio pa ako neko ima kakav prijedlog jer meni ih je nestalo :mrgreen:.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Procitao sam samo prvi dio recenice pa bih te zamolio da pitas prijatelja da nam posalje link sa zvanicne stranice na download DirectDVD u "Portable verziji".
     
  3. D3n1s

    D3n1s Novi član

    evo poslao mi je preko MSN-a pa sam stavio na Rapid tako da ću ti poslati na PM pa ako još neko želi nek javi pa ću mu poslati, ja trenutno nemam nijedan DVD pa nisam u mogućnosti da probam pa eto ako kod vas bude ok javite mi sa kojim postavkama tj. kojim Audio i Video Decoderom jer kako vidim kod mene je a valjda ni on nije čačkao ffdshow video decoder i Default Audio AC3 Decoder.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Denise druze, to je warez kopija o kojoj ovdje nemamo namjeru raspravljati.
     
  5. D3n1s

    D3n1s Novi član

    Ništa onda, jedino ako nije problem da mi neko kaže neki dobar DVD Player osim gore navedenih mada ni meni nije jasno kako mu se nesviđa PowerDVD ili WinDVD koji su prvi na top 10 DVD Playera el et ima i takvih ako ništa briši Enise sve pa ću mu reć da mu nema druge nego Format. Hvala svakako.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Za pocetak savjet je da proba instalaciju "full" verzije.
     
  7. D3n1s

    D3n1s Novi član

    našao sam mu link za full verziju sinoć i poslao mu sve uradi kaže mora biti konektovan na internet u toku instalacije i kad zarši isti problem, zato sam i rekao da mi je nestalo ideja jedino ću ja probati sutra posuditi DVD pa probat a ako je ovo problem nek neko od moderatora slobodno izbriše.
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    http://www.xpcodecpack.com/

    Ima raznih filtera i stimanja, medjutim to nisam dirao. Uglavnom, topla preporuka. :D