Acer multitouch pad driveri

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SOLID, Aug 18, 2009.

  1. SOLID

    SOLID Novi član

    Zdravo ljudi, od juce sam ponosni vlasnik Acer 5738ZG, koji ima multitouch touchpad, nazalost ne znam kako aktivirati to cudo i koje drivere trebam koristiti.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ako trebaju neki dodatni touchpad driveri, dostupni su na Acerovom sajtu. Pronadji svoj model i skini drivere.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa dobio si DVD sa driverima uz laptop. Touchpad je Synaptic ili ALPS nisam siguran, ipak prednost dajem Synaptic driverima jer sam 90% siguran da su oni u pitanju (sami driveri su ti dovoljni da bi iskoristio sve feature na touchpadu samo da ga poslje ustimas u postavkama kako ti odgovara). BTW svaka cas na izboru lapa trenutno best buy na nasem trzistu.

    EDIT: inace za Acera

    ftp.work.acer-euro.com
     
  4. SOLID

    SOLID Novi član

    Imam problema sa synaptics software-om, iako su njihovi driveri instalirani, software za postavke ga ne prepoznaje, kaze da nemam synaptics device driver na kompu. Koristim windows 7 RTM, pa je moguce da nisu kompatibilni driveri s'njim, zato ovdje i pitam.

    I da, notebook je definitivno mrak, za 1250 KM ne mozes dobiti nista bolje (ima MSI EX623 od kojeg sam odusta zbog komplikacija oko garancije i servisiranja), cak i igrice novije ferceraju bez problema (imam verziju sa 4570 Radeon).
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pa jesi li skinuo sa Acerovog sajta verziju za Windows 7?
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nejma do daljnjeg
    ;)

    nema ni w7 verzije biosa, tek su prosli mjesec proglasili aspire seriju xp kompatibilnom.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ima sada upravo mi je stigao 5738G ipak moram reci da je nijansu bolji od 5738ZG ali samo nijansu, ima Centrino platformu, ali 5738ZG i dalje ostaje mrak laptop. Eh buduci da moje kolege u servisu ovih dana se .ebu sa tim win7 i provjeravaju sta im radi a sta ne, cim stignu na red laptopi javim ti kakva je situacija sa Touchpadom cim se rijesi problem sa driverima.
    Mogu oni proglasavati sta hoce ali jednostavno Aspir novi i XP ne rade uredno zajedno jos uvijek kod vecine modela.
     
  8. SOLID

    SOLID Novi član

    Na w7 *sve* radi, sem synapticsovog software-a, jedino sto sam morao srediti jesu atijevi driveri pomocu mobility moddera i to je to, iako su i w7 driveri radili kako treba (ali nisam imao catalyst)