Kupujem wireless opremu za bezicni internet + preporuka

Discussion in 'Računari i komponente' started by JasonX, Sep 6, 2009.

  1. JasonX

    JasonX Aktivista

    Nisam siguran koja kartica,koja antena pa bih molio i preporuku i ponudu.
    Specificno mi treba za potrebe bezicnog interneta od strane plusline providera,tj plus computers.
    Malo mi puno davati 200km za njihovu opremu, pa rekoh da vidim mogu li proci sta jeftinije
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

  3. avduka

    avduka Aktivista

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    26 KM/46 KM
     
  5. JasonX

    JasonX Aktivista

    Znaci ova antena i kartica bi zadovoljila sve uslove za realizaciju,kakve onda nebulozne cijene plus postavlja ?
     
  6. wragg

    wragg Aktivista

  7. avduka

    avduka Aktivista

    Jarane pazi se...mozes da kupis ovo dvoje a da nemognes uhvatiti signal...imao sam bezicni...znam kako je....ako ti ima ko od jarana nesto ovako..posudi vidi imal signala pa onda kupi...
    Sretno!
     
  8. w4r_ch3fe

    w4r_ch3fe Novi član

    cjene nisu nebulozne,ako budes iso s varijantom wireless kartica+koaksijalni kabal+antena imat ces velike gubitke u koaksijalnom kablu(npr ako antena ima pojacanje od 20 dbm-ova a treba ti koalsijalnog kabla 10m od kartice do antene imat ces gubitak u kablu od 10 dbm-ova )a ako budeš isao s opcijom Antena+bullethttp://www.ubnt.com/products/bullet.php+lan kabal neces imat nikakvi gubitakau kablu i + sto bullet ima niz mogucnosti da pojaca signal itd

    ps ima opcija i da sam napravis antenu pa i tu možes ustedit(npr ovaku) [​IMG]
     
  9. JasonX

    JasonX Aktivista

    Hvala vam ljudi na savjetima, provjericu onda sa njima koju opremu koriste pa se malo bolje orijentisati.Mozda ipak praktikuju kvalitetnija rjesenja

    p.s. w4r_ch3fe, ova antena stvarno izgleda respektabilno
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da uz tu njihovu opremu od 200KM dobijas AP. Najbolje ti je da ides na tu kombinaciju. Bolje nego bullet jer dobijes mogucnost prikljucenja vise kompjutera. Otprilike bi te trebalo izaci oko 110-120KM, antena + ap + kabl. Samo gledaj da ti ap bude sto blize anteni, sto kraci kabl, a od njeg razvedi obicni mrezni kabl koliko ti treba do kompjutera.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    brate možeš sada wireless opremu jeftino naći pravo. ja sam za 50-ak KM uzeo kompletnu 2,4ghz opremu, nova pci airlive kartica (toplo je preporučujem, ima podršu za sve os-ove) i korištenu antenu, samo ne znam koliko dBi+kabel i konektori. sve fercera odlično. također ako ti nije žao dati još keša na piku su se prodavale nanostation loco, 5ghz antene po 120KM, sad su možda i jeftinije.