Problem s NEC ND-3520

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Lemal, Mar 19, 2005.

  1. Lemal

    Lemal Novi član

    Imam pržilicu NEC ND-3520. Imam problema sa snimanje, probao sam
    prispojiti na sve moguće načine ali neke DVD-ove sprži, neke, ne, a s nekima
    nero (6.0.0.9) zablokira. Jel zna netko u čemu je problem. Jel možda do
    matične jer imam komp star oko 4 godine ili ...
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Moguće da je IDE kabl lošijeg standarda. A dok pržiš DVD-ove ne bi trebao imati puno drugih programa pokrenutih. Meni nije nijedan pukao, isti je model. Doduše dobra matična.
     
  3. Nehrudin

    Nehrudin Novi član

    Najvjerovatnije je do kompa.Navedi koje komponente imas (Maticna i proc),jer moras imati makar 256 RAM-a i 1 GHz proc da bi DVD-e przio na 4-8X
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A i to.
     
  5. strawa

    strawa Aktivista

    Imali smo isti problem sa plextorovim modelom i sve se rijesilo reinstalacijom windowsa (xp), a ja imam 3520a dl i nemam nikakvih problema (xp sp2).
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pored navednog, probaj instalirati Nero-6.6.0.8a.exe jer je moguce da spomenuta verzija ima odredjenih problema sa tim pisacem. Naravno, Alcohol 120% je uvijek alternativa.
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    ...moranje.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    e, moze li jedno pitanjce, da ne otvaram novu temu

    Problem 1. (rijesen) kada sam juce postavio LG DVD przac, nije ga htio instalirati , i rjesenje je bio promijeniri regional settings sa Bosnian, na neki drugi (zanima me zasto to?!)

    Problem 2. (nadam se da je rijesen) Kada sam napokon postavio drive, i kada je sve proradilo, stavim CD da kopiram, pocne kopiranje, i negdje oko 20-30% nero mi javi communication failure i burn proces failed :evil:

    onda sam ja nesto cackao, promijenio spajanje uredjaja (sa je HDD prim master, DVD pisac sec master, a DVD citac sec slave) i kopirao sam dva CD-a bez problema, sad mi nesto suha, da mi se to ne ponovi, da sjebem DVD prazan, dzaba gubljenje vremena! Zna li neko do cega je?!