Novi pc konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mgcemir, Sep 13, 2009.

  1. mgcemir

    mgcemir Novi član

    haha najjaca tema jelde?

    ali ozbiljno treba mi vase misljenje. prvo cijene navodim samo radi toga ako neko ima bolji prijedlog u istom cjenovnom rangu.

    CPU AMD Phenom II x2 550 AM3 BE -212 km
    http://www.extremeoverclocking.com/revi ... 550_1.html

    MB Gigabyte GA-MA790X-UD3P-crossfirex -217 km http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot ... uctID=3107

    Sapphire Ati 4850 512mb -222 km
    http://www1.sapphiretech.com/us/product ... p?gpid=244

    DDR II 2GBx2 kingston hyperx 1066Mhz -149 km
    HDD 500GB Hitachi sata2 16mb - 118 km
    Napojna 620W Cooler Master -215km
    Midi Tower Codegen 6099-ca briza 400W - 110km
    _______________________________________
    Samsung 2333HD - 537km
    (imam xbox360, dreambox, kablovsku i komp tako da mi treba sve u jednom ekranu)

    znaci evo cijena. prva stvar koju moram promjeniti je da ne uzimam kuciste sa napojnom koju necu koristiti tj kupujem ovu od 620W(kontam u narednom periodu stavljati jos jednu istu karticu u crossfire a minimalo je za to 550W, i jos koji hard disk tako da mi treba jaca napojna). sto znaci trebo bi kuciste do 110 km bez napojne. takodje u narednom periodu stavljam jos 4 gige istog rama.

    moja pitanja glase, s obzirom da maticna podrzava ram na 1333+ Mhz DDR2 , da li da obavezno idem na taj skuplji 1333 ram divljih marki ili da ostane ovaj. tj. da li je velika razlika u 8 giga jednog i drugog. i ovo pitanje oko kucista , tj da li se moze nesta ludo bez napojne za 110 kupit. i naravno ako imate svojih porjedloga oko komponenti.
     
  2. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Gdje kupujes komponente i za sta ti treba racunar? Ako je za igre onda nema potrebe za vise radne memorije pogotovo ne za DDR3 (1333 i to) jer ga ta maticna ne podrzava. Sto se tice kucista moze se uzeti solidno za te pare, za bas ludo treba dodati jos para (koje mozes ustediti na RAM-u).
     
  3. mgcemir

    mgcemir Novi član

    malo me buni ovo 1 dimm per channel, sta to tacno znaci. ja bi u startu 2x2GB 1066Mhz rama. znaci 2 od 4 slota ce biti zauzeta , pa onda naknadno isto tako jos 2x2GB. sad jel to more ? ocel radit u dual channelu i na toj brzini?
     
  4. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Radit ce u dual channelu a nema potrebe za vise od 4GB RAM-a ako je racunar namijenjen za igranje. Bolje te pare ulozi u bolje kuciste. DIMM je RAM modul.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    briza je smece od kucista, radije ganjaj, asus, foxconn, tt
     
  6. dzikson

    dzikson Novi član

    Ustedi malo na memoriji i uzmi Coolermaster CM 690 , ja sam ga uzeo i licno odusevljen . Kuciste je extra.... sa 160KM cijenom...
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno, kupi CM neces se pokajati a miran si dugi niz godina barem sa te strane.
     
  8. mgcemir

    mgcemir Novi član

    imam samo jos jedno pitanje . hocel Real Power M620 http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=2573 raditi za crossfire 4850, mislim zbog pinova(ne razumijem se nikako u te konektore napojnih), neki kaze treba nesto 4x6+2 pin , a neki 2x6 pin, uglavnom ja veze nemam mozel ko pomoci?

    ili eto samo kada bi mi neko mogo rec sa kojim tacno konektorima da trazim napojnu.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Moci ce. 23. septembera izlaze novi ATI kartice, tako da je besmisleno ici na CF kao high performance investiciju.
     
  10. dzikson

    dzikson Novi član

    Samo sec, 4850 ce biti 120-150 KM , zasto se nebi onda isplatilo za pola godine uzeti jos jednu......a ne uzimati novu graficku...
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pa 3850 je sad oko 150KM, a sjecas se kad je izasla :) Ne isplati se cekat da 4850 bude 150KM :) 120KM sigurno nece nikad ni bit :D
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    A ti kupi ako mislis da valja. Tvoja lova. Uostalom govorimo o high end segmentu, u sto HD4850 definitivno nece spadati u doba kada bude 150 maraka.
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mozda je off topic al kontam mozda i nije ako moze zadovoljit potrebe autora teme bolje od ovog novog pc-a

    druze evo ovdje konfa 750KM(600KM do sutra u podne) , nije nova al moze se nekih igara poigrat bolje nego sa tvojom, rahatnije surfat i mnoge poslove bolje obaviti

    viewtopic.php?p=213197#p213197
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    cekaj sad zlatane ko je ovde lud ??

    tvoja konfa su tri racunara koja zajedno kostaju 750 KM ???
    ROLF :smt005
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    cuj rofl, da je ovo predstavio steve jobs il bil gates kao novu liniju multitask-PC/platform ili joj dao neko slicno pametno ime i potrosio dobru lovu na propagandu pola foruma bi furalo ovakvu konfu i davali bi po 2k KM za nju , ovako samo ja i mozda jos poneko koje uvidio blagodati rada na vise racunara :)

    svakodnevno radim istovremeno na 3 solidna kompa i nekad mi je i to malo za sve sto obavljam i osjecao bih se strasno tijesno i skuceno da se moram vratiti na samo 1

    dzaba ti brzina procesora i diska i dzaba ti pola tuceta jezgara i 10GB rama i sve drugo kad je to jedan komp i jedan monitor nije to prakticno ni sposobno za 20% onoga sto 3 ovakva kompa mogu...moja konfa jede za dorucak ovu konfu za koju ce on izgleda istrest 2k KM :)
    al dobro nije sve za svakoga, mozda covjeku ne treba ili nije bitno ono sto treba i bitno je meni,bilo kako bilo nije lose bilo zaciniti malo jednu od relativno dosadnih tema koja se stalno ponavlja i radja iz pepela ;)
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To si samo ti Zlatane.
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    sacekaj malo dok iz mikrosofta to malo izreklamiraju precete vi svi zajedno sa enisom sa multi core na multi pc platformu :)
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A zašto bih?
    Daj mi jedan razlog?

    Kada igram igre, ne treba mi računar za druge potrebe.
    Kad slušam muziku, onda pustim muziku, minimiziram program za muziku i radim sve ostalo.
    Kada gledam filmove, onda gledam filmove.
    Kada surfam internetom onda surfam internetom sa jednog racunara i nemam velikih problema sa kreširanjem browsera.
    Ne igram igre u LAN-u :D...nebih pravio igraonicu od svog stana.
    Niti imam mjesta u sobi niti mi trebaju tri računara.
    Da neznam tko to izreklamira ja nema šanse da to usvojim.
    To je vrlo neprakticno za moje potrebe a i za potrebe još dosta ljudi (vecina).

    Ja vidim da ti trebaju pare i radiš bilo šta samo da prodaš.
    Cijena ti je dobra ali vjeruj mi te fore ne pale kod mene.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako nekom nije mrsko, mozel mi rec kolik ovo vrjed, odnosno, znam da malo variraju cijene po IT prodavnicama pa koliko tehno market odstupa:


    [​IMG]

    I da.. znam da nisu navedene marke diskova, memorije i slicno... al eto. Ako se ovako moze odokativno.

    Malo sam porfedio odprilike iz geneleca cijene i izadnje oko 550 recimo ova prva konfiguracija. Ali nije uracunato kučište i ne znam koja je napojna. ajde neka je i neki kinez izadje oko pedesetak plus mislim da uz ovo ide bar neka tastatura/miš pa reko mozda i nije pretjerano 666KM.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja lično nebih nikad kupovao računar u tehno marketu, ali eto kad već hoćeš prvu od 666 km ili četvrtu od 669 km. Ali da znaš to su ti low end računari i dobri su samo sa office, muziku, internet i filmove. Igre možeš zaboraviti.
    EDIT:
    Druga i treća konfiguracija su ti AMD Gušter platforme. :lol: