Dijeljenje programa 2 racunara

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by dxpero, Oct 6, 2009.

  1. dxpero

    dxpero Novi član

    MOLIM nekog,ako zna da odgovori..pitanje je - imamo jedan stari racunar - na koji je prikopcana izuzetno skupa masina (atomski apsorber)..problem je sto novi software za ovu masinu premasuje tezinu samog HDD-a (2GB),a stari software pocinje da pravi probleme..PITANJE: jel moguce ikako,znaci imamo novi racunar,spojiti ova dva racunara i pritom instalirati software ovaj na NOVI racunar tako da to funkcionise?
    sad ko je skontao problematiku pitat ce - a sto jednostavno ne spojite Atomski sa novim racunarom - problem je sto je "konektorska kartica" starog na takvom utoru koji ne postoji na novim maticnim plocama.....MOLIM POMOC ako iko zna... Unaprijed zahvalan... :smt006
     
  2. GW

    GW Moderator

    Ta "konektorska kartica" je ISA?
    U ovom stilu:
    [​IMG] ?
     
  3. dxpero

    dxpero Novi član

    nemam ti sad pristupa "vizuelnog" kartici,ali sigurno nije takva..ima onaj debeli kabal na kojem stoji ieee-488 (ako znas na sta mislim,ili ako proguglas malo vidjet ces)..imamo mi ponudu da kupimo novu karticu od oficijelnog zastupnika koja je PCI prikljucka,ali je skupa toliko da cu radje zapaliti ovaj i kupiti drugi nego nju...pozz
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jesi li razmisljao uzeti jednostavno veci HDD, te stari HDD klonirati na novi(veci) i instalirati taj novi software?

    Nasao sam takoder ovaj converter, jedini je problem kompatibilnost a to mozes jedino ustanoviti ako uzemes i isprobas:
    http://www.karbosguide.com/books/pcarch ... es/924.jpg
     
  5. dxpero

    dxpero Novi član

    mene generlano interesuje jel to moguce dakle - zarogonski,laicki receno valjda ce te me skontati - kod ovakvih kompleksnijih programa ili inace - SPOJITI DVA RACUNARA TAKO DA NA JEDAN IDE PROGRAM,A NA DRUGI JE PRIKOPCANA MASINA I DA PRITOM TO FUNKCIONISE FINO KAO DA JE U PITANJU JEDAN RACUNAR ?? mozda sam to malo zakomplikovao sada,ali bitno mi je jer preko programa zadajem zadatke masini (klik start - on mi pipetira uzorak i sl....)
     
  6. dxpero

    dxpero Novi član



    To sam prvo predlozio,ali mi serviser kaze da maticna kod takvih starih racunara ne podrzava vece HDD-e..takodjer,neki stariji ali sa malo vecim kapacitetom je tesko naci...to je prastara masina,pentium 2 mislim,95 windows instaliran,ma totalni krs,ali nazalost moramo preko njega za sada sve raditi....
    ovaj konektor cu uzeti u razmatranje,jer od mene "ocekuju" da izrodim rijesenje....hvala na odgovorima
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako si mislio na to da pokrenes taj program na novom racuanru a da pri tome koristi HARDWARE sa starog to nece moci, osim ako sam software ne podrzava koristenje preko mreze.
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

  9. stuckson

    stuckson Novi član

    Prvo: Ako je windows 95 i FAT16 pretpostavljam. Mislim (ne sjecam se) da FAT16 moze maximalno podrzati 3gb HDD.
    Drugo: Ako je FAT32, pokusaj ako nece da prepozna veci disk da nadjes bios update za svoju plocu, a prije toga pogledaj sta donosi novi bios kao "poboljsanje".
    Trece: Probaj da ubacis jos jedan HDD kao slave ...

    edit: Na ovaj slave instalisi novi software. Mozda jeste bezveze ali ako mu je samo to uloga zasto da ne. Ostaje sistem i stari SW na prvom a na novom disku instalisi novi. Ako je opet problem u velicini diska, u prepoznavanju istog, uzmi jos jedan od 2GB za slave. Valjda je dovoljno te nove 2 gige.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    daj sliku racunara i eventualno kartice u kucistu pa da probamo nesto skontat, vrlo lako moze biti vesa bus ili nesto sl
     
  11. GV

    GV Komšija

    Mogu ti ja naći/prodati jedan HD od 4 GB, cijena sitnica