Ruter ne radi preko splitera

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by irconbih, Aug 21, 2009.

  1. irconbih

    irconbih Novi član

    Prvo sam mislio da je crk'o, ali izgleda da nije, jer sam uzeo drugi koji sigurno radi i preko kojeg je rađena konekcija 15 min prije nego je skopčan kod mene. Kad je tel. kabal direktno spojen s ruterom, upalim ga, pali se power on, LAN i ubrzo i ADSL, nakon blinkanja. Kad spojim tel. kabal na spliter i regularno sve ostalo ("line" u tel, "modem" u ruter), upali se power i LAN, ali ADSL neće. Telefon radi OK preko splitera, ali ruter neće. Sad sam skopčan direktno na tel. liniju. Sve radilo OK prije 7 dana, onda se krenulo s krečenjem, to iskopčano i pomjereno i sad neće da radi. Zna li neko šta bi moglo biti? Hvala!
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    telefonski kabal (tj. telefonska parica) ide u prikljucak kod kojeg pise "Line". provjeri da li su dobro stavljeni konektori na telefonske kablove. to zna praviti problem.
     
  3. stuckson

    stuckson Novi član

    Provjeri koja ti je modulacija za ADSL. Koliko se sjecam za G.lite ne ide spliter. Prebaci na neku drugu pa pobaj.