problem sa maticnom

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pufnasti, May 30, 2009.

  1. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    imam maticnu ecs A 780GM-A koja je radila odlicno do prije par dana.
    krenuo sam na put i ikljucio struju na cijelom spratu,kad sam upalio kompjuter,mrezno kablo nije prepoznato od kartice tj.moj kablovski modem mogu sad koristiti samo preko
    usb kabla.
    inace svijetli zeleno na maticnoj kad je prikljuceno mrezno kablo.sad nista ne svijetli i pokazuje mi da nije prikljuceno.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Je li u device manageru sve uredno, nema nikakvih upitnika, ili nesto sto bi ukazivalo na neki problem sa driverima ?
     
  3. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    malo je sramno,al najjednostavnije rijesenje je obicno najbolje.heheh.....
    bila je iskljucena mrezna,samo ne znam zasto.
    hvala puno drugar

    moze close
     
  4. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    opet ja.
    naime problem nije rijesen. opet sam iskljucio komp iz struje, i opet mi mrezna kartica ne radi.pokusao sam u device maneger.
    da je ukljucim i iskljucim,al ne reagira.ugl.morao sam bateriju vaditi iz maticne i cekat par minuta i onda je prikazana mrezna kao iskljucena u device maneger-u. ukljucio sam je i radi normalno sada.
    dal neko ima rijesenje za ovo,da ne moram svaki put vaditi bateriju iz maticne da bi mi mrena radila?
     
  5. GW

    GW Moderator

    PCI mrežna 10 km.
     
  6. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    to nije bas rijesenje problema.
    ne znam do cega je,a zao mi je lovu bacati.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Jeste rješenje problema. E sad, ako očekuješ da ti ja ovdje ispitujem sve moguće probleme jedan po jedan, nema od toga ništa. Ako misliš da ti je bolje čekati danima da ti neko odgovori umjesto da potrošiš 10 km "love" opet se varaš.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Isti problem imam na istoj ploci, nakon nekog cackanja sa osiguracima u stanu, mislio sam da je riknuo ethernet u modemu, nisam puno cackao oko ploce a problem sam rijesio tako sto sada idem preko usb-a :D
     
  9. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    radi mrezni,nisi ni procitao u cemu je problem.
    izvadim bateriju iz maticne i skinem centralnu sa struje.pricekam par minuta, vratim bateriju upalim komp.
    udjem u devise maneger i ukljucim je normalno,jer bude prikazana kao iskljucena i radi sve normalno.

    kao da registruje neku gresku maticna kada se iskljuci struja.

    ne ocekujem ja da mi rijesis problem.dao si prijedlog i hvala ti,al mozda mi se to bude i kod sledece masine desilo,pa da znam do cega bi moglo biti.

    flash biosa da uradim ili slicno.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ecs ploce su dobre samo za potklocavanja starih ormara, cekajte bios update
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pokusaj sa flashom bios-a.
    Ako to ne otkloni problem onda je vjerovatno neko hardversko ostecenje.
    Znaci kupnja PCI mrezne kartice.
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Sa istom tom pločom nikad problema. Naravno redovno zadnja verzija BIOS-a. Odradi flash pa vidi kako će se ponašati.