Ati HD4670 1024MB DDR3

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mulalic, Jan 10, 2009.

  1. elnur

    elnur Novi član

    dobro sorry!!!

    Processor : Intel Pentium 4 3.0 ghz
    RAM : 2GB
    Graficka : Asus Extreme X550 Series 512 mb (Grafu mijenjam za koji dan)
    Maticna ploca : Gigabyte GA-945PL-DS3


    Mislio sam uzet u Genelecu ovaj processor : INTEL Core2Duo E7400 2.80GHz -- 193 km
    Sta mislite o njemu!!!
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar procesor za većinu igara, ali ne dovoljno za GTA 4. :) Ako već kupuješ grafičku karticu za igre ganjaj 8800GT/9800GT, 9600GT i slične jer ni sa HD4670 nećeš se plaho naigrati.
     
  3. elnur

    elnur Novi član

    kako mislis necu se naigrati!!Koliko ja znam HD 4670 podrzava sve novije igre!!!!

    odg
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    OMG! :roll: Podržava, ali to neznači da ćes igrati na visokim detaljima i da ce igra biti igriva, 30 FPS+ (da neće trzati) pogotovo ne igre koje ti namjeravaš igrati COD MW2 i sl.
     
  5. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    kod mene je Core Duo 7300 @2.66 GHz, graficka Radeon 3650, 2GB rama, i GTA IV je jedina igra koju nisam mogao nikako igrati, tj mogu je pokrenuti al cudno je to da mi i na npr 800x600 low detail i na 1440x900 (to mi je standard rezolucija 19") normalnih detalja isto steka, tj nekih 10-15FPSa pravi.. dok ostalo sve mogu igrati na Normal-High detail bez AA.. npr CODMW1-MW2 na high normala pici na oko 30tak FPSa.. Far Cry2 isto oko 30tak Normal-High detail.. samo mi bilo cudno ovo za GTA IV.. :? Cak sam proc clockao na 3.2Ghz al djaba sve.. :eek:
     
  6. elnur

    elnur Novi član

    Koliko si ti platio svoj Core Duo!!!! Pa ja mislim da je ova HD 4670 bolja od tvoje!!!!
    Ispravi me ak grijesim!! odg
     
  7. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    prosle godine sam ga kupio, bio je mislim 240km, sad je jeftiniji naravno, a normalno da je ta 4670 daleko bolja od ove moje..
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tebi dzaba pricat,GTA4 se ne igra grafom nego procesorom a to ti je i momak pojasnio samo ti ne kopcas.Vidis trza isto i na maloj i velikoj rezoluciji.
    Zakljucak:nije do grafe :!:
     
  9. neko

    neko Aktivista

    i nema potrebe na tom "odg", podrazumjeva se da ces dobiti odgovor :) a moze li okvirno neko da kaze koja je min. konfiguracija za GTA IV, tj. da se igra bez stopanja i da je rezolucija sasvim solidna...pozdrav! :)
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    Za ikakvo igranje preporuceno je od CPU Quad i barem hd4850 ( mada sam ja igrao i na hd3870 na finim postavkama )
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Evo "oficijelnih" podataka! :smt003
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    koliko je SAPPHIRE 4850 512MB DDR3 bolja od ati 4670 1gb i je li isplativo prelaziti na ovu karticu i kakva je s clockanjem? 4850 je 256-bit ali ima sporiji core clock 625mhz naspram 750mhz od 4670 koja je 128-bit. interesuje me samo fps na 1280*1024?
     
  13. Looney

    Looney Komšija

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    thnx drug baš sam to tražio. bio bi to pofini skok u fpsu koliko vidim jeste da je ova moja 1gb ali džaba kad je ne koristi sa 128 bit. još da core clock na 4850 može bar sa 625 na 650-660mhz.
     
  15. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ako je u pitanju ova Sapphire sa nereferentnim pcbom i ovim dual slot coolerom, onda ona moze fino da se clocka i sa stock hladnjakom bez problema sa temperaturom, ako imas ikakav protok zraka kroz kuciste. 700MHz za core ne bi trebao biti problem iz CCC-a, osim ako je bas ruzan primjerak.
     
  16. efo

    efo Komšija

    razlika izmedju 4850 i 4670 je nebo i zemlja... ja kolko sam vidio kod nas je trenutno najisplativija 3850 u imtecu je ima ili u uni expertu nezz, 145KM je nova uglavnom, jaca malo i od 4670 (iako mnogi ne misle tako, pogledajte review ovdje na hb-u) a jeftinija je... toliko
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ima novih 4850 i po 190KM al nisam znao da je ovoliko bolja.
     
  18. efo

    efo Komšija

    ako je mozes novu nac za te pare onda je ona mozda i isplativija =D ima lik na pik.ba pcShooop mu nik ili tako nesto, prodaje 4870tku za 220, mozes i o tome razmislit, sa garancijom i sve, pa razmisli sta ti najbolje odgovara :)
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa sigurno da bi razmislio da se protegnem 30KM a od njega ću prvo uzeti ploču novu sutra. grafa aBd dolazi na ljeto, svako ljeto tražim ko židov bestbuy grafičku :D