Pitanje u vezi konfiguracije ...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Afr0, Feb 1, 2010.

  1. Afr0

    Afr0 Novi član

    Eh ovako... :D
    Dobio sam maticnu plocu ASROCK N61P-S, hard disk od 160 gb i 1.5 GB ram memorije.
    Od sadasnje konfiguracije iskoristio bi samo napojnu jedinicu FSP od 450+ wati.
    Mislio sam da uzmem neki AM2+ socket AMD procesor dual-core od 3.0 GHz 64 bitni,
    Da stavim 4 Gb ddr2 Hiper-x memorije 1066 duffered momorije, tacnije dvije ploce po 2 GB. :D
    I neku graficku od ati radeon od 512 mb ddr3.
    I instalirao bi Vistu ili windows 7 :d

    Sta vi mislite da li bi ovo cudo icemu valjalo, sta bi mi vi preporucili da pa stavim umjesto nabrojanih dijelova.

    Molio bi Vas za pomoc i za savijet.

    Unaprijed zahvalan !!!
     
  2. GW

    GW Moderator

    AM2+ procesor može, samo pogledaj podržane modele na http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=N61P-S
    1066mhz hiper-x ti apsolutno ne treba, uzmi regularni 800mhz ram.
    Grafička može od radeon-a 4770 pa nadalje.

    I da, zaboravi klokanje, ovo je low-end ploča.
     
  3. Afr0

    Afr0 Novi član

    To sam vec prije vidio, pa cu vidjeti za koji model cu se odluciti, pa ocekujem neki savjet, sto se tice memorije nije ti losa ta ideja.
    A sto se tice graficke koju bi mi nvida preporucili za igranje, npr da COD MW2 moze bez problema.
    Sta podrazumjevas pod low-end plocom a klokovanje mi nije na pameti zato hocu malo jace konponente :D
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na kojoj rezoluciji se mislis igrati?
     
  5. Afr0

    Afr0 Novi član

    Navikao sam 1024-768 rezoluciju kod sadasnjeg racunara tako da ne bi isao preko te rezolucije, mozda nekad za koju vise, nista pretjerano, 17 inch displey :D
     
  6. GW

    GW Moderator

    Geforce 9600gt, 9800gt i sve iznad toga.

    Low end = nešto što radi na defaultnoj brzini, nema nekih naprednih mogućnosti, ne može se ubrzati, jeftino je, generalno budi sretan što radi i to je to.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za tu rezoluciju ti je HD4670 512mb ddr3 ko stvorena odnosno HD5670 od ove nove generacije.
     
  8. Afr0

    Afr0 Novi član

    tx na odgovoru :D
     
  9. Afr0

    Afr0 Novi član

    A ova napojna FSP 450+ wati.
    da li bi mogla podrzati sve to sto bi se naslo u kompu ???
     
  10. GW

    GW Moderator

    Naravno. Samo je moguće da ćeš imati problem manjka konektora. FSP napojne obično nemaju 6pinski konektor za napajanje grafičke, ali se sve to može riješiti adapterima.
     
  11. Afr0

    Afr0 Novi član

    upravu si nema 6-pin konektor ali s druge strane ima konektor za napajanje sata diska, a to nisam znao.
    Gdje mi je najjeftinije kupiti ove konponente, isplati li se uzimati neki dio polovan :D

    joj... kako sam samo dosadan :D
     
  12. GW

    GW Moderator

    Gdje je najjeftinije, zavisi gdje živiš (stavi u profil lokaciju).
    Isplati li se uzimati polovno? Naravno. Ja većinu hardvera kupujem polovno. :)
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    2xmolex to 6 pin PCIe konektor najcesce dobijes uz graficku a ako ga ne dobijes on kosta 3-5km,a grafu ako kupujes polovnu opet gledaj da ima koji dan garancije.
     
  14. Afr0

    Afr0 Novi član

    Evo editovao sam profile :D
    Iako sam to trebao prvo uraditi, ali nikad nije kasno :D
    Ja sam ti u Sarajevu, a volio bi naci polovan procesor za ovo smece novi su skupi :S
     
  15. Afr0

    Afr0 Novi član

    Naravno to cu gledati, ili nek mi donese kopiju cipsove prijave mjesta boravka :D
    Ok razumijem te :D, ploca mi podrzava taj procesor a gdje si ti vidjeo da mu je to cijena :d
    Obradova ti mene skroz, znaci i GTA4 bi se mozda mogao poigrati, na ovom procesoru :D
    Ja mislio taj x4 oko 350 do 400 km :S
    Super evo vidim ingel ima zastupnika i u Sarajevo, hvala ti puno :D
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Slabo ide nalazenje polovnih AM2 procesora.Ako ti je ploca AM2+ i podrzava Athlone II ubjedljivo je najbolja kupnja Athlon II x4 620 za 200km nov sa garancijom i coolerom.


    EDIT:Nemoj tako redati post za postom,koristi EDIT tipku kad zelis da dodas nesto :wink:

    To za cips,obavezno :D

    U ingelu je 198km a u genelecu skuplji bogami 20 maraka.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pozz, interesuje me savjeti, zelim sastaviti confu do 1600km. ako mogu ja da uletim ovdje, da ne otvaram novu temu :)


    Nije da sam u toku.. al da ne uzimam vec sastavljene. Monitor uzimam posebno.
     
  18. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Napajanje: AXP Simple Power 630W 12cm
    Matična ploča: GIGABYTE GA-P55-US3L
    Procesor: CORE i5-750 2,6Ghz
    RAM memorija: DDR III 4GB (2X2GB) 1800MHz KINGSTON
    Grafika: SAPPHIRE ATI HD5670 512MB DDR5 128 bit
    Monitor: LCD ASUS VW193D 19''
    Kućište: THERMALTAKE Soprano RS101 VG7000BNS

    Ovo ti je maksimum za te pare, s ovom konfiguracijom nema šta nećeš moći pokrenuti... Neka neko ispravi ako šta ne valja. To imaš u Plus Computersu, samo ne znam da li šalju po naruđbi u Tuzlu... A ukupno sve dođe oko 1650KM.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    napjanje i monitor drek. Na tome se ne stedi. Uzme se posten monitor jer ce on nadziviti bar 3-4 grafe. Isto tako, radi stabilnosti a i pouzdanosti sistema obavezno brand name napajanje.
     
  20. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Onda bi to bilo debelo izvan budžeta...