Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ne kontam ici dalje od 310KM , ali i onako me prevoz kosta dodatnih 20KM. Uzimam od firmi koji postoje u Gorazdu :).
     
  2. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Evo i ja samo da javim da ima u ingelu LG 23" W2343T-PF 430KM, gledo sam dosta reviewa izgleda veoma dobar,a i 23 inca je bas poveliko za te pare, mozda ga i ja sebi uzmem jer kako stvari stoje od onoga samsunga mi izgleda nema nista.
    Pa reko da javim da ima ovaj, nezna se mozda nekome jos se svidi.
    Jos samo 1 pitanje, kako ati 4870 vrti igre na full hd rezoluciji.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam ja HD4870 1gb i cesto igram na TV-u u fullHD rezi i ide strasno dobro.Crysis u DX9 sve high ide u prosjeku 40fps Grafa je klokana na 810/1050 mada i na default postavkama sve pici jedino krajsi nikad dosta megaherca.
     
  4. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Evo sam da javim da sam uzeo AOC 2230 FH i stvarno sam zadovoljan njime, meni je slika odlicna i stvarno super izgleda. Puno mi je i znacilo da iako je wide opet je i u visinu povelik u odnosu na neke koje sam gledo koji su razvuceni nekako previse a u premali bas u visinu(kao onaj SAMSUNG P2270)
    Jos samo da pitam vlasnike ovoga monitora looneya i mobsterca za ovu DCR opciju trenutno mi je iskljucena i slika je super ali kada to ukljucim bude ono bas bas prejaka, znam da je to Dynamic Contrast Ratio da povecava kontrast i to al me samo zanima dali mogu to da upalim i da stoji ukljuceno uvijek, ono dali steti monitoru i tako ako stalno fercera,hvala unaprijed pozz Uh zaboravio sam jos da svim clanovima cestitam sretnu novu :D
     
  5. chenta

    chenta Aktivista

  6. eques

    eques Novi član

    Nisam se susretao toliko sa Philipsom pa se ne bih očitovao, ali kad usporedim taj Philips sa Samsungom 2233SN, Samsung ima bolju rezoluciju (1920x1080; 1680x1050) te osvjetljenje (300:250 cd/m2). Tu je i razlika od skoro 30 KM na strani Samsunga (320 KM).
    Na Uniexpertovoj stranici ne piše kolika je garancija, a kod Samsunga je 3 godine.

    Zbog svega toga, ja bih se odlučio na Samsunga, ali sigurno ima i Philips nekih svojih prednosti tako da je na tebi da odlučiš.
     
  7. amarildobule

    amarildobule Novi član

    Dali neko ima ili je imao ovaj novi model LG 22" 2243T-PF (Full HD, DVI,VGA). Kakvo je mišljenje o njemu,
    pošto ga namjeravam uzimati.
     
  8. Emx

    Emx Aktivista

    Upravo sam postao sretni vlasnik Acera 23" model V233H. Uzivancija! Odlicne boje, kontrast, vidiljivost, odlican monitor, ogroman! :D A jos HD filmovi sa full HD rezolucijom. Pogotovo novije igre koje nisam bio dosada u mogucnosti igrati :mrgreen: :mrgreen: naravno legla je i 9600GT :D
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nek si vala. :mrgreen:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bojim se da 9600GT nije graficka za FullHD rezoluciju. :roll:
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Upravo htjedoh to reci, sto ne istrese malo vise love za neku zvjerku uz taj monitor.
     
  12. Emx

    Emx Aktivista

    Nije se imalo al sluzi svrsi. :D
     
  13. cowboy_307

    cowboy_307 Guest

    Za par dana planiram uzeti 22" monitor pa tako da sam prošao cijelom temom i imam par pitanja... većina vas ima 2233bw, naravno da je i meni zapeo za oko, ali šta je sa modelom 2233sn koji je 80-90 KM jeftiniji? Isplati li se uzeti njega?
    Može li integrisana grafička vrtiti rezoluciju 1680*1050 ? (matična ploča ASUS M4A785TD-V)
     
  14. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ja sam neki dan uzeo Samsung 2233SN (full HD) i sad za sad sam prezadovoljan. Grafa (8600GTS) gura do sad sve na max rezoluciji (pes10,cod2,cod4).
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    I ja sam razmisljao da kuci uzmem ovaj 2233SN kao drugi monitor ali kada ga stavim uporedo sa ovim 2232BW koji imam na poslu boje na 2233SN mi skroz nesto bezeze, tek na onom P2250 su mi boje nekako poput ovin na 2232BW, a razlike za koje znam izmedju 2233SN i 2233BW je sto BW ima DVI dok SN ima samo VGA.
     
  16. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Naletio bas na ovaj LED LG W2286L 22 monitor u nekom casopisu, nahvalise ga bas pravo,steta cijena je velika ali izgleda bas dobar.
     
  17. cajo

    cajo Novi član

    hej decki pozz.

    Sta preporucujete od monitora sa DVI I HDMI ulazima, s obzirom da sam zadnji kupio prije 10 godina nije toliko cijena bitna, koristio bi ga na racunaru a i za konzole ......
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    velicina? okvrina cijena (500 ili 1500 KM)?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ce sluziti i za PC i za konzole, onda Samsung P2470H. Cijena mu se krece oko 250 eura.
     
  20. cowboy_307

    cowboy_307 Guest

    prije par dana sam uzeo samsung 2233bw (naravno A panel), spojio ga preko DVI kabla, slika extra..prezadovoljan sam :D