Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne slazem se :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad smo vec kod tih samsova,izgleda da je 2232 bolji od 2233? NIsam imao prilike gledati uzivo u 2233,ako ima neko da ih je gledao oba pa da nabaci neki feedback.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Onda jos gore, ja sam i mislio da se prica o 2232 :roll: promaklo mi.
     
  4. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Vjerujte neznam ni ja vise, taj samsung 2233bw je bio moj prvi izbor, ali sam googlajuci trazeci da saznam sve vise o njemu saznao na par reviewa da kako oni navodno kazu sve boje bacaju na plavu isto tako to sam nasao i da raja koja ga ima isto to kaze. E sada nigdje nisu naveli dali je to samo ako nije original samsung matrica ili sve, jer ako je i sa original samsung matricom isto to onda meni taj bas vise neodgovara.Stvarno neznam vise ni ja, za 400 ako je sa samsung matricom 2233bw sve ok onda je to 1 izbor, ako ne onda neznam ni ja vise onaj aoc mi se ucinio rega zbog jakih specifikacija, 2ms odziva i dvia (ima cak i hdmi) dok onaj acer nema ni dvia,bez kojega nisam mislio uzeti monitor.
    Evo gledam sad i ovaj 2232bw(nisam bio do sada mislio sam da je 20 inci) za sada nemogu da nadjem neke fine reviewe sve nesta beze, nepouzdano negdje pise da je 22 a da je prava Viewable Size monitora 21,5 e neznam znateli vi koje je tacno i kakav je ovaj,hvala svima na pomoci i strpljenju.
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    A zašto? :)
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa zasto uzimat' aoc monitor za 400 kad mozes naci normalniji brand za te pare? :)
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Da uletim malo na ovu temu. Problem je sto generalno AOC ne stoji dobro kao 'brand' niti ima narocito puno korisnih recenzija na Internetu koje bi se mogle iskoristiti kao neka osnova za raspravu. Drugi problem je sto gotovo da ne postoji baza korisnika u SAD-u i Njemackoj ili Velikoj Britaniji, odakle bi se opet preko foruma mogli izvuc neki komentari.

    Kao sto nam je svima jasno, cak i ovi "jaci" brandovi, pogotovo Samsung, cesto mogu imati losu seriju ili pak jednostavno los model, zbog panela, dizajna itd. Dakle, nije nemoguca situacija u kojoj bi cak i jedan AOC u istom cjenovnom rangu ponudio bolji monitor.

    Ako vec ne mozes naci neki od ovih par modela koji se redovno preporucuju na forumu, savjetujem ti da posjetis par radnji i da zatrazis neku demonstraciju kako bi se sam uvjerio u kvalitetu prikaza te napravio odabir. Kome je stalo da proda proizvod, pruzit ce ti takvu uslugu.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Naravno da nije nemoguca situacija da AOC ponudi bolji monitor, jer zapravo pricamo o low/mid-endu samsunga, dok je kod aoc-a to mid/high :) Ali opet je veca vjerovatnoca da "jaci" brand ponudi bolji monitor :)
     
  9. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Enisovi argumenti bas stoje, tako da sam odluci ni ja neici na nesto za sto nema dovoljno pouzdanih informacija.
    E situacija mi je ovaka mislio sam uzeti za oko 400 km i izbor mi je bio 2233bw sve dok nisam saznao za navodni problem sa tim monitorom (to da da sve boje bajacu na plavkasto) e pa ako ima neko taj model sa samsung panelom pa da mi kaze sa sigurnoscu kakva je situacija pa da mogu da odlucim. A ako za taj nemogu biti siguran , mozete mi i neke preporuciti i da su 450km ono protegnucu se ako bas za ovaj 2233bw nemogu biti siguran.
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Slučajnost je da buraz ima 2233BW (kupio nedavno) a ja 2230Fh i meni više odgovara moj monitor. Da li je to stvar neke navike ili postavki nije ni bitno samo mislim da se ne treba nešto pljuvati/ocrniti dok se ne uvjeriš u (ne)kvalitet.

    EDIT:
    Scarface kao što je Enis pomenuo najbolje ti je da se lično uvjeriš te isprobaš da li ti odgovara 2233BW. Većina trgovaca bi ti trebala izaći u susret u ovoj recesiji :)
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ja imam 2232BW, a razna smeca od AOC-a sam gledao :) OK, nisam gledao taj model, al' za mene su gotov u rangu hannsg-a :)
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Kladim se da su svi koje si gledao bili low end modeli. No to nije ni bitno jer u biti low end modeli svih proizvođača / brandova su bezveze.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pregledao sam sva smeca od samsung 2232bw dok nisam naisao na samsung panel koji bio iole ok. Nakon 3 sata uporedjivanja sa aoc monitorom, uzeo sam aoc :)
     
  14. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Izgleda da je metoda sto ste preporucili da se ode i upali i pogleda uzivo najbolja i najpouzdanija.
    Tako da ce se dati prilika 2233bw, naravno samo sa samsung panelom drugi nema govora,koji su samo papci ispali samsung prave ljude budalama pa sada covjek mora da se pegla koda auto kupuje,dok 90 posto ljudi pojma nema uzima a nije nikada ni culo da uvaljuju i druge pamele.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  16. Esh

    Esh HWB

  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo par modela
    Samsung-t200 20"
    http://www.itsvet.com/proizvod/samsung- ... itor/1/939
    Acer 23" x233hb
    http://www.itsvet.com/proizvod/acer-x23 ... tor/3/1495
    Benq 23" g2420hdbe
    http://www.itsvet.com/proizvod/benq-g24 ... or/21/1829
    Philips 220C1SB 22"
    http://www.itsvet.com/proizvod/philips- ... or/12/1848
    Ja sam tipovao na Philips ali moze neki red kvaliteta ovih monitora
    Moram otici u Loznicu preko grane za MPC 160 € da ga kupim
    Ali blize mi je od Sarajeva
    znaci kvalitet slike kvarovi i ostalo dijagonala nije toliko bitna niti reza
    samo kvalitet i izdrzljuvoist
    ovu su sve vjerovatno neki malo sa slabijim matricama monitori ali nemam ni ja 400 KM
     
  18. Elegance

    Elegance Aktivista

    Evo mene opet, bio sam prije mjesec-dva se zagrijao da kupim novi lcd ali medjutim nista.
    Evo sad je vrijeme praznika pa sam odlucio da uzmem novi 21,6'' LCD.

    Naime, monitor cu uzeti u imtecu (jer ima poslovnice u Gorazdu) pa sam gledao i odlucio uzeti jedan od ova dva modela:

    ASUS VH222D 21,6'' LCD 1900x1080 299,00KM
    ACER H223HQ 21,6'' LCD 1900x1080 309,00KM

    Ova dva monitora su slicna prema performansama, pa eto ne znam koji da uzmem.

    Znaci interesuje me koji je bolji od ova dva proizvodjaca i jeli neko imao iskustva sa jednim od ova 2 monitora.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Asus monitori generalno vaze medju rajom kao los izbor, Acera 19" i 22" imaju jarani, oni su zadovoljni.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Vidio sam neki Philips dosao u ingel, 330KM 22" cini mi se. Nekako mi se cini bolji izbor od ta dva.