Koju graficku na ovu plocu Asus P5GD1?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by fotostudio, Feb 8, 2010.

  1. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    Raja koju mi graficku preporucujete, max do 300 km za ovu plocu Asus P5GD1, a da je kasnije mognem korisitti ako kupovao neki bolji racunar? Nisam sada neki extra gejmer, ali sam gejmer, uglavnom neka tezi ka gejmerskim specifikacijama.. hvala mnogo..
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    4850 polovna, ne treba ti nista vise na tom kompu. Mada ce i ona biti overkill, ali eto da ne kupujes drugu grafu kad budes mijenjao cpu i maticnu. Navedi ostale komponente, cpu i ram barem.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Posto je P5GD1 ohoho starija ploca, pretpostavljam da je cpu neki pentium 4? U tom slucaju je sve preko 9400GT (olitiga 8500GT) ili HD4550 bacanje para.

    Mada je ok uzeti nesto jace ako ces karticu nekad kasnije iskoristiti u jacem racunaru, ali ne i isplativo obzirom na veliki pad u vrijednosti.
     
  4. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Ta ploca je poprilicno stara... bazirana na 915G chipsetu, tako da predpostavljam da ti je na njoj neki Pentium IV? U svakom slucaju 4850 bi bio overkill za taj proc i plocu. Tu bi po mom misljenju max isla neka nVidia 9500GT recimo. Bezveze ti je da kupis sad neku jaku kartu i da ona ne radi full iskoristena, a tek puno kasnije da upgradujes ostatak sistema... ako planiras upgrade ostlih komponenti skoro, onda ok da recimo kupis 4850, pa uskoro da promjenis plocu, porcesor i memoriju. Ako ces upgrade ostatka sistema raditi puno kasnije, onda bolje tada kupuj i neku jacu grafu, tj. neki model koji ce tada biti aktuelan za odredejnu cjenu.
    Znaci ukratko ovako:
    - Ako neces skoro mjenjati plocu, proc i memoriju, onda idi na recimo 9500GT ili neku kartu iz te klase.
    - Ako ces skoro mjenjati sve ostalo, onda mozes kupiti 4850 i ubrzo nakon toga neku plocu, procesor i memoriju

    edit: pretece me stevie ray :). uglavnom eto 9500GT ( ona je negdje u klasi 8600GT, mozda malo jaca), ili 9400GT, samo sto te karte i nisu nesot za gaming, nazalost. Bolje sacekaj malo, pa fino prodaj to i onda kupi sve komplet u datom trenutku po odgovarajucim cjenama koje ce tada biti aktuelne :)
     
  5. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    Intel pentim 4, 3,0GHz 1GB ram
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Eto rekli su ti gore sve sto i ja, ako ces mijenjat uskoro onda kupi nesto tipa 4850, ako ne onda uzmi nesto slabije da mozes igrat za sad. Mada ti je najbolje prodat to sto imas, dodat tih 300KM sto planiras ulozit i uzet drugu konfu. Nesto kao amd dual core cpu i odgovarajucu plocu, 2 gb ddr2, hdd sata 250-320GB, graficku 4850, brand napojnu. Mislim da se moze uklopit u budzet, ali ne vjerujem da ti je problem dodati jos 50ak KM ako zafali :) Zavisi koliko dobijes za svoju konfu.
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    hd3850 polovna bi bila ok za tu masinu