Mobility radeon HD 5145 problem ??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by kenanq, Feb 19, 2010.

  1. kenanq

    kenanq Novi član

    Kupio sam laptop Toshiba satelite L500 1xz (core i3 2,13Ghz/4GB DDR3/320GB HDD/ Ati mobility radeon 5145 512 MB) bez OS-a. Prije kupovine sam se uvjerio da toshiba ima driversku podršku za Win Xp međutim ispalo je da sve i nije baš tako jednostavno. Naime u settingsima display propertisa stoji "(default monitor) on" dakle od radeona ni traga ni glasa, a rezoluciju mogu postaviti na 1024 768. Vjerovatno je grafički procesor integrisan u core i3 preuzeo display, a ja ne znam kako to prebaciti na radeona. Isprva sam posumnjao u prisutnost pomenute grafike ali sam "everestom" utvrdio da je tu (Everest ga vidi kao hd 4530/4570) Nakon instalacije catalyst drivera ne dešava se ništa. U biosu nema opcije vezane za postavku PCIe. Imate li neki prijedlog ?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Jesi li siguran da si preuzeo odgovarajuce drivere? AMD ne nudi drivere za notebook racunare direktno, vec iskljucivo preko vendora.
     
  3. kenanq

    kenanq Novi član

    skinuo sam sa toshibine stranice jedini ati display driver za model L500 ali tokom instalacije izbaci ono da setup nije pronašao driver za moj hardver itd
    Ati će navodno od verzije catalysta 10.3 podržati mobility kartice pa valjda nešto bude i za mene. Nego mi nije jasno da ga xp ne vidi makar kao "radeon xy"
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa onda ti je i jasno zbog cega se driver nije instalirao.
    Pretpostavljam da imas neki poseban razlog zbog cega drzis XP?
     
  5. TPM

    TPM Novi član

    Imao sam isti problem sa Ati Mobility HD 4570 na Acerovom laptopu. Skini Ati Mobility Modder sa ove stranice:
    http://www.hardwareheaven.com/modtool.php

    Skini obične Radeon drajvere i pomoću ovog programa ih modifikuj. Nakon toga ćeš bez problema moći instalirati drajver na XP-u preko Device Managera.
     
  6. kenanq

    kenanq Novi član

    :p uspjelo je ovo sa moderom sad ga vidi kao 4570.
    extra