WinXP Prox64 - ne ide

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by markonirs, May 17, 2005.

  1. markonirs

    markonirs Novi član

    Evo situacije, proverena verzija win-a koja radi kod drugara nakon "uspesne" instalacije nece da podigne sistem, tj. samo ponudi varijantu "normal" ili "safe" moda. Ako odaberem normal samo se restartuje racunar, a ukoliko idem u "safe" mod krene sa proverama i dodje do provere pod nazivom acptable.dat i nakon nje ide u restart. Od hardvera tu je A64 2800+, 512 Mb. Kingston PC400, ASUS K8V Se Deluxe, Maxtor S-ATA 120Gb. i ATI 8500.
    Ima li ko predstavu sta je u pitanju imajuci u vidu da je primerak win-a sigurno dobar a ni sa hardverom ne bi trebalo biti problema s obzirom da kod instalacije win-a x64 probne verzije koja se pojavila pre nekoliko meseci nisam imao problema - radila je...
     
  2. markonirs

    markonirs Novi član

    Problem rešen 21.05.2004 oko 02.00 izjutra. Zvaničan S-ATA drajver sa ASUS stranice nije dobar, rešeno sa drugim sa net-a. Pozdrav...
     
  3. Esh

    Esh HWB

    covjek bi pomislio da su do sad integrisali odgovarajuce sata drivere u sam windows :/
     
  4. sffovac

    sffovac Novi član

    e vako da ne pokrecem novi topic

    dobio sam xp 64 samo ne znam da li je beta verzija ili je final posto mi pise

    Release Notes for the Beta Version of
    Microsoft® Windows ServerTM 2003, Standard Edition;
    Windows Server 2003, Enterprise Edition;
    and Windows® XP 64-Bit Edition

    po ko zna kako da to skontam nek mi javi, i jos jedno pitanjce ako bude beta moze li se kako uprejdovat u final
     
  5. sffovac

    sffovac Novi član

    odnosno upgrejdovat
     
  6. Esh

    Esh HWB

    pa cini se da je beta (My Computers \ properties?), vjerovatno ona koja vazi godinu dana.. takodjer, mislim da upgrade ne mozes napraviti vec samo novu instalaciju.
     
  7. sffovac

    sffovac Novi član

    ma znam za '(My Computers \ properties?)', ali je zonfa u tome sto ne mogu da pokrenem instalaciju iz windovsa vec hoce da pocne sa bootanjem, a opet mi nece puno rec i kad krene, a u read me-u nekad spominje betu, a nekad ne, a mrsko mi ga sad formatirat, a da ne bude final, ili da sacekam, ima li kod nas na faksu, ja sam cuo da su dijelili jel tacno??? (etf)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dijelili windows - a svasta :mrgreen:
     
  9. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    hhh...vjerovatno su dijelili piratska izdanja :mrgreen:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    aaaaa ja konto originale :shock: :|
     
  11. Esh

    Esh HWB

    probaj ovo:

    Start / Settings / Control Panel / System ili jednostavno Start / Run i upisi winver
     
  12. sffovac

    sffovac Novi član

    samo malo, ja ga jos nisam snimio, ja imam cd sa x64, samo me je zanimalo kako da provjerim da li je beta posto nece da starta iz winowsa setup, hoce ga pokrenuti samo iz dosa, nije ko dosadasnji xp, sa mogucnostcu upgradea na postojeci os,doslo je nekih read me-a, u nekim spominje betu dok u drugim ne

    jer ako nije final nista od toga