Dio konfiguracije za cca 1700KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by teh krystal, Mar 12, 2010.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ima bar 5 boljih VAZDUSNIH coolera od te noctue :)
     
  2. efo

    efo Komšija

    aj da cujem :D
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    TRUE, IFX-14, Megahalems, Megashadow, Scythe mugen2, CM V10, Noctua NH-D14... itd. Nisam bas pretio u pslijednje vrijeme posto sam presao na vodu ali i novi zalman, tuniq tower i sl bi trebali biti dosta dobri. nhu12p je prilicno star cooler, izasla je i se2 verzija koja daje nesto bolje performanse tako da je prva verzija daleko od trona najboljeg coolera
    A pogotovo ako si mislio na ovaj iz genelec-a:
    14037 - CPU Cooler Noctua NH-C12P LGA 775, AM2+ 103,30 KM (pored toga sto je cijena bez pdv-a)
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Noctua NHD-14
    Thermalright True
    Thermalright VenomousX
    Titan Fenrir
    ThermoLab Baram
    ProlimaTech Megahalems
    Tuniq Tower 120 Extreme
    Zalman CNPS10X Extreme

    Eto ti malo vise od 5 coolera koji su bolji od Noctue NH12P, da dodam jos i Mugen 2 koji je 30KM jeftiniji a ima slicne performanse.

    Edit: prestize me mobsterc. Djaba idemo u offtopic, mislim da nas ovde neko za*ebaje :D
     
  5. efo

    efo Komšija

    opet ste me pogresno shvatili :? procitajte jos jednom moj post ffs, pise noctua je najbolji vazdusni cooler, nisam ni mislio na noctuu NH12P, nego bas na tu NHD-14... i scyte mugen 2 je poprilicno slabiji od NH12P i nemaju slicne performanse, a sto se tice tih ostalih nabrojanih kulera ne da mi se provjeravati mada sumnjam da ih ima toliko koji su jaci od NH12P, ali neka vam bude....

    i da, noctua NH12P je najjaci/najbolji vazdusni kuler trenutno dobavljiv kod nas, tako da...
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Procitaj ti sta si napisao (ffs)

    nhd-14 sigurno ne kosta 102KM ;)
    Mugen 2 je u rangu sa noctuom nh12, ne znam gdje 'provjeravas' ali nije bas najmjerodavnije mjesto. nhd-14 je tek nedavno uzeo bitku protiv nekih coolera i do sada noctua nije nikada imala najbolji cooler. A nacuo sam da je i nhd-14 vrlo brzo izgubio krunu :)
     
  7. efo

    efo Komšija

    brate moj procitaj post u kome pise da je noctua najjaci vazdusni kuler, koga ti furas ovdje... nije to taj post. u postu gdje sam napisao da je noctua najjaca ne pise koja noctua uopste... zezas ti mene cini mi se

    i NDH-14 nema kod nas nigdje tako da ne znam sta oces da kazes uopste
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nastavite pricu u nekoj drugoj temi, ne trujte ovu vise.
     
  9. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    :lol: :lol: Čuj da ne razmišlja o AMD soluciji... Što on ne bi razmišljao o jeftinijoj soluciji koja je slabija tek toliko da on to neće ni osjetiti. Nego teh krystal razmisli ti i o ovim komponentama:

    Matična ploča: GIGABYTE GA-790XTA-UD4;AMD790; DDR3 1866Mhz - 299,01 KM
    Procesor: AMD Phenom II X4 965 - 451,00 KM
    RAM memorija: DDR3 4GB (2X2GB) 1600MHz KINGSTON Hyper BLACK - 259,00 KM

    To sve imaš u Plus Computersu i dođe ti sve 1009KM.
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Stoji to sto ti kazes, ali sta ima razmisljati o jeftinijoj soluciji kad momak ima para za i7 platformu, i halalio vec 1700 KM za te tri komponente...
    Vidis da sam i ja AMD-ovac :D ali kad se ima moze se, i7 je zakon, jos ako se ne misli samo igrati nego raditi i nesto pametno :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Phenom 965 450KM? Omg, ovi u Plusu nisu bas uredu.
     
  12. teh krystal

    teh krystal Novi član

    Hmm , već tri dana čitam ove postove i razmišljam..
    Taj Phenom je u genelecu jeftiniji debelo.

    Dosad mi niko nije ponudio neku normalnu 1366socket ploču.Razmišljam o ploči koja bi se mogla nabavit' kod nas a da nije skuplja od nekih 550KM.

    Ima li neko prijedlog ?
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    965 je 420km u plusu (crvene cijene se gledaju), a 926 je isto tako jeftiniji za 20km...
     
  14. efo

    efo Komšija

    Ponudio sam ti je ja, samo u sklopu sa pogresnim procesorom =D
    Asus P6T je jeftinija od 550 (531 KM u imtecu), al bi sa njom morao ganjat i7 9xx serije i imao podrsku za triple chanell, za sta imas pare :)
     
  15. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Imaš ovu matičnu ploču i to za socket LGA1366 u Genelecu u Tuzli:

    MSI X58 PRO-E X58 1366 FSB-1600 6xDDR3-1600Mhz - cijena 341,27 KM

    nego jarane samo mi nije jasno što ti nisi ovo sam pregledao na Genelecovoj web stranici, zar je to tako teško? Ako ti ova matična ploča ne valja nek neko preporuči bolju. :)
     
  16. efo

    efo Komšija


    Samo mala opaska, cijene u genelecu (na njihovoj stranici) su bez pdv-a, tako da je ta maticna 400 KM, sto je i dalje jeftinije od ostalih x58 maticnih dostupnih kod nas
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    LOL @ you :mrgreen:
    Cuj Mugen 2 poprilicno slabiji, sta je za tebe poprilicno? 0.5-1C? TRUE Copper je najbolji vazdusni cooler.
     
  18. efo

    efo Komšija

    its a lil' bit more than 0.5-1.0C na vecim overclockom...

    http://www.legitreviews.com/images/revi ... _2_015.jpg

    ali se i dalje slazem da je mugen 2 isplativije rjesenje, jer je 40tak km skuplji (kod nas)...
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nauci da ne mozes vjerovati bilo kojem izvoru na internetu. Ima sajtova koji kontinuirano favoriziraju odredjeni brand, ali i onih koji pored dobre namjere nemaju dovoljno iskustva ili neodgovarajucu opremu. Ovo posljednje se narocito odnosi na napajanja.

    Mugen 2 je na nekim testovima bolji od svih ostalih (a u konkurenciji i Megahalems), dok je negdje 2C losiji. Opet, potpuno nebitno, svi ti top cooleri su u pet deka i razlikuju se po svemu osim po performansama.