Dio konfiguracije za cca 1700KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by teh krystal, Mar 12, 2010.

  1. teh krystal

    teh krystal Novi član

    Dakle želio bih nakon ovih par godina obnovit' svoj pc.Kao što sam naveo u naslovu imam tih 1700KM u koje bih trebao uklopit' sljedeće:
    Procesor [AMD/Intel] - Volio bih kad bi mi preporučili amd i intel soluciju
    Matičnu ploču [Biostar/Asus]
    RAM - DDR3 4GB kit / 6GB kit

    Dakle to troje + napojna iz plus-a CM - Silent Pro 700W modular i da li se isplati za tu napojnu izdvojit' 240 KM ?


    Hvala.
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    E ovako druze, evo ti jedan moj prijedlog kad vec imas tako lijepi budjet, onda nemoj ni razmisljati o AMD soluciji.
    Cijene su sa PDV-om

    MB: ASUS P6TSE 415KM (www.ue.ba)
    CPU: Intel Core i7 920 593KM (www.ingel.ba) ubrzo ide u penziju ova serija i dolazi i7 930 D0 za iste pare pa vidi ako ga ko moze dobaviti vec sada.
    RAM: 3x2GB DDR3 1333 MHz 315 KM (www.ue.ba) vjerovatno KINGSTON
    CPU cooler Scythe Mugen 2 79KM (www.ingel.ba)

    Sve zajedno 1402KM sto ti daje jos 300KM prostora za napajanje, a taj CM 700W je odlican izbor i vrijedi 240KM.

    To ti je prijedlog komponenti, poklopi se tacno ta cifra, ti pogledaj gdje mozes proci sto jeftinije, ali eto da se ja pitam to bi bile bas ove komponente ;)
     
  3. Venom

    Venom Aktivista

    Graficka?
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Covjek vjerovatno posjeduje neku karticu ili je vec odabrao, a ima dilemu kao sto rece oko ove tri komponente cpu/mb/ram... ?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas je jako mali izbor kada su u pitanju matične sa X58 čipsetom.Ta asusova matična je SE verzija, malo je osakaćena, probaj naći P6T verziju sa razumnom cijenom. BTW: P6TSE nema podršku za SLI!
    A na marketu imaš Rampage II Extreme, pa vidi i tu opciju, još ako uspiješ dogovoriti za nižu cijenu biće extra izbor :wink:
    http://www.market.ba/racunari/hardware/oglas/514925
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

  7. teh krystal

    teh krystal Novi član

    Hmm , tako sam i razmišljao samo sam mislio kupiti 1600MHz RAM makar me izašao malo više nego taj tvoj ponuđeni.Mugen-a imam trenutno na E8200.

    Gledao sam tu SE, ima puno manje od obične P6T i ne dopada mi se.Gledao sam Biostarovu x58 ploču i mogu reći da mi se na prvi pogled dopala.jedno vrijeme se mogla nabavit' u Genelecu , šta mislite o njoj ? Ima obična i A serija ja sam pikao običnu jer A serija nema toplovodnu cijev NB-SB.Vjerovatno ću pričekat' novi 930 jer je praktično izašao krajem Februara pa ga možda ovi naši i dobave za mjesec-dva.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ta Biostarova je dobra ploča ako ne planiraš OC, na netu sam vidio da je izbirljiva što se tiče rama, rijetko koji ide preko 1600 mHz. A i nemaju je više u Genelecu, morao bi da vidiš sa Apdejtom da ti je naruče. Ja bih ipak išao na asusove ploče.
     
  9. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Moj prijedlog pricekaj ploce sa podrskom sata 6gbs,usb3.0 ili AMD ili Intel 890 ili P55 sa novim teh.
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Intel i7 980X je $1000. Sumnjam da ce mu pasti cijena u skorije vrijeme. Ako ce cijena 980X-a biti $1000, onda ce sigurno pasti cijene Intelovih EE quad procesora, i nista vise. Kupovina navedenih quad procesora se ne isplati, osim ako ne zeli neki astronomski OC. Ima jos koji mjesec do ljeta, taman da vidis kako ce se razviti situacija na trzistu.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Faruk je mislio na ploče sa AMD 890 čipsetom, ne na i7 980 intelove procesore. :)
     
  12. efo

    efo Komšija

    za 1700 mozes sastavit konfu boli glava, ne treba ti i7 idi sa i5 750, premocan procesor, predobro se kloka ista arhitektura kao i7 samo nema podrsku za triple channel to je sve. taj procesor i kakva fina p55 ploca bi te dosle kao sam i7. tako da bi onda u tu konfu mogao ugurati 5850tku uz manju ustedu na recimo kuciste... sve u svemu sretno sa kupovinom
     
  13. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    I ja ti predlazem ko efo corei5 750 je veoma dobra stvar netreba ti sta jace.
     
  14. k0ST

    k0ST Aktivista

    Evo i ti i dvije AMD verzije (jefitinija 533/633 KM, skuplja 828/928 KM). Ako je za igre ionako nema neke velike razlike u performansama, a i AMD ce izbaciti nove 6-core uskoro procesore.

    1. Biostar 790FX A3+ (205 KM) ili Gigabyte 790FXTA-UD5 (367 KM)
    2. AMD Athlon X4 630 (238 KM) ili Phenom II 955 C3 (371 KM)

    Za DDR3 memoriju nemas neki izbor, trenutno najbolje sto mozes uzeti je 4 GB Corsair DDR3 1600 (190KM). Ja bih radije uzeo 2GB OCZ za 90 KM, pa zamijenio nekad na ljeto kad kod nas stigne kakva dobra/jeftinija memorija.

    Ne zaboravi uzeti bolji CPU hladnjak (CM Hyper 212+ plus, oko 60KM).

    Ja imam CM SilentproM M 500 W, napojna je odlicna - preporuka svima (tiha, jaka, modularna, EPS 8 pin). 240 KM za verziju od 700w je ok (ja sam svoju platio 200 KM).

    Ostatak para sacuvaj za dobru karticu, kuciste, rostiljanje ili godisnji odmor :D (ti proberi sta ti odgovara)
     
  15. efo

    efo Komšija

    lol tek sad vidim da je 1700 samo za procesor maticnu i ram xD pa ti si bogat covjek... mozes ic komotno sa i7 870 i recimo asusovom p6t plocom, za memoriju idi na muskhin iz pcplusa, ponajbolji su... imaces sigurno jos i 102 KM viska koliko kosta noctuin kooler nh12p ili tako nesto, uglavnom, kuler razvaljuje xD
     
  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    i7 870 i P6T??
    mislim da ces imati viska pinova na socketu :D
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nista od toga nije na mjestu...
    870 ne moze na tu plocu, nema potrebe placati mushkin ime (nista posebno), a ni taj cooler ne vrijedi te pare.
     
  18. efo

    efo Komšija

    za*ebah se, konto sam da su i ovi i7 na 1366 kad vidim sad da nisu :D a mushkin nije nista skuplji od ostalih, a ponajbolji su od trenutno dostupnih kod nas tako da to stoji... sto se noctue tice mozda nije najbolja u omjeru cijena/performanse, ali isto tako mozemo reci i za 5970tku koja je 1600km kod nas :D nije najbolja u tom omjeru, ali je najbolja u onome za sto je napravljena... covjek ima pare i kad vec moze treba da uzme najbolje sto ima. pozz...
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Hoces reci da je ona noctua najbolji cooler? :D
    Kod nas je ponuda ddr3 ocajna tako da je sve 'ok' iako je 6gb 1600 c8 za 330KM puno za moj ukus.
     
  20. efo

    efo Komšija

    za to drugo se slazem, ali opet kazem, covjek ima pare i u stanju je uzeti ono najbolje... i da, naravno da je noctua najbolji VAZDUSNI kuler, ako si mislio na vodeno hladjenje etc, toga takodjer kod nas nema bas u izobilju :D