Sastavljanje usisivača :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by GW, Mar 26, 2010.

  1. GW

    GW Moderator

    Maloprije odlučih do očistim usisivač jer je počeo izbacivati oblake prašine po sobi. Lagano rastavim i očistim sve do motora (on mi se baš i nije rastavljao zbog komplikacija) i taman kad sam trebao vratiti sve to i zašarafiti okrenem usisivač naopako i ispadne mi motor. Nije se ništa oštetilo ali su se otkačile dvije žice sa motora i sad ne znam kako ih vratiti ispravno. Nije problem dakle što su otkinute (imaju kapice) nego što ne znam gdje koja ide.
    Jedna kapica je kombinovana od crne i bijele žice (zajedno se spajaju u kapicu i kače na motor) a druga od crvene i crne. Na motoru nema nikakvih obilježja. Kako sad spojiti to? Pretpostavljam ako fulim da će doći do kratkog spoja i motor će izgoriti. Pomagajte. :D

    Radi se o Bira vodenom usisivaču tipa ZT0418A. Ako treba mogu i slikati.
     
  2. drdamir

    drdamir Aktivista

    To je naizmjenična struja, pa ne bi trebalo biti bitno, ali za svaki slučaj provjeri. Ako nema kontrole brzine na samom motoru, a ne bi trebalo biti, nije bitno gdje koja ide.
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Upravo.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Znači kako god skopčam, nije bitno? Hoće li se motor okretati naopako ako fulam?
     
  5. drdamir

    drdamir Aktivista

    Samo ako radi na istosmjernu struju. :)
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ok. Onda idemo, pa šta bude.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Sve super. Hvala momci.
     
  8. drdamir

    drdamir Aktivista

    Drago mi je da nije zasvijetlio u mraku. :)
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    tako ti je to GW kad se bakaces sa svakakvim hardware-om :p pa bira je napravila da nema veze gdje ide koja zica :smt003
     
  10. GW

    GW Moderator

    Bira FTW! :D