Speedtest - Vasa brzina

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by RimSo, Apr 5, 2010.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    ADSL 5GB, boze sacuvaj

    [​IMG]
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dobro bolan, imas 12mbps vezu, skontali smo dosad.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    E de sada jedan sa tvog licnog kompa :smt003
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evo moje čudo od interneta kod kuće, iz nekog razloga Speedtest misli da sam u Indiji :lol:

    [​IMG]
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

  6. RimSo

    RimSo Novi član

    To je to lični komp čovječe znači kućni...ak treba da slikam fotkićem nije bed..nego imam glavni link koji je razdijeljen na više AP-ova pa tako da mogu povuć do 20Mb/s ponekad al ispod 10 ne ide..
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Šta si ti, ISP sam sebi? :)
     
  8. RimSo

    RimSo Novi član

    Djelatnik jednog ISP-a a na kući imam AP da pokrijem svoju mahalu pa tako da sam i sebi omogućio ono najbolje.. :smt007
     
  9. pac

    pac Komšija

    [​IMG]
    Elob plus packet 1024 /256 kbps, sto se tice pinga laze ovaj test. Ping u zadnjih mjeseca dana oko 100.
     
  10. GW

    GW Moderator

    [​IMG]
    HS full 3, večernji sati
     
  11. tarankula

    tarankula Aktivista

  12. RimSo

    RimSo Novi član

    Koji ti je to vrag ?
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    [​IMG]

    jeste primjetili da svi isp-ovi imaju 3*
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Logosoft i Team C imaju malo vise od 3 zvjezdice. Sad se vidi kakav je bitchnet. imaju 2.7.....
     
  15. twofoldb

    twofoldb Novi član

    [​IMG]

    Paket 1024/192
    Nije uvijek ova brzina, prilikom download-a varira od 90 do 138KB/s.

    S obzirom da sam od AP-a udaljen tačno 7km ja sam prezadovoljan.

    Još mi je zanimljivo i začudno što imam bolji signal kada pada kiša ili snijeg, a svi su mi govorili da bi trebo biti lošiji.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Two_B Koliki ti signal pokazuje ?

    Ja sam 1,5 kilometar ciste zracne linije od AP-a i imam 35% sto mi se cini malo...
     
  17. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Kod mene je signal 30%.
    Zračna udaljenost je tačno 7km, mjerio sam preko google earth-a. Od opreme imam antenu grid 24dbi i Air Live wl-5460APv2.

    Još mi je kabal od antene do AP-a nestavljen na jednom mjestu s onim f konektorima što se koriste za satelitske antene i dug je oko 5m tako da tu dosta gubi signal.
    AP mi stoji kod antene i trebao bih taj kabal skratiti na 1m da dobijem bolji signal, ali pošto i sa ovim signalom nisam imao problema neka ga tako dok ne nađem vremena da to skratim...
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ista je antena i AP kod mene, samo sto je 10m kabla.
    Govorio mi je kolega da uzmem bolji i da cu biti dobiti veci signal, mogao bi ovaj skratiti ali onda moram nesto izvesti za napajanje AP-a jer je antena na glupom mjestu daleko od uticnice...
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Na poslu:

    [​IMG]

    [​IMG]
    Kod kuce isto tako samo pola ovog upload-a...
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kabal od anten do ap-a morate skratiti sto vise, jer ako koristite nekvalitetan kabal na kojem gubitci znaju biti i do 0,5dBi/m, mozete imati velikih problema. takodjer, pratiti signal u % je suludo, jer svaki proizvodjac definise neki svoj signal u % u odnosu NA NESTO, a mi nemamo poima sta je to nesto... jedini mjerodavan parametar jacine signala su dBm-decibeli. To je standard, i toga se moraju svi pridrzavati. Procente batalite, jer kad stavite 2 ap-a na istu antenu, svaki od njih ce pokazati poprilicno razlicit nivo signala izrazen u %, ali u dBm ti signali bi morali biti ujednaceni (e sad nece biti ujednaceni ako se stavi jako dobar ap, i jako losha pci kartica). sto se tice napajanja, uvijek mozete iz mreznog kabla iskorisititi 2 zice na napajanje (ne morate se zezati s elektronikom, jer do 10-tak metara na tom kablu nece biti neki velik pad napona, pa da ga na adapteru morate dizati, da bi na kraju kabla dobili tacan napon)..... i uvijek se moze kupiti (ili napraviti) neko sanduce gdje se moze smjestiti ap.