Speedtest - Vasa brzina

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by RimSo, Apr 5, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ma samo dijelis Kbit sa 8 da dobijes kb/s bit/byte 8/1
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    :smt003
     
  3. Waeva

    Waeva Novi član

    da ovo i ja fulam i tu sam ocito pogrijesio...
    @mujka tebi nesto nije jasno?
    Haj' majke ti reci sta je sega pa da se i ja nasmijem. Ako si uocio neku gresku kod mene korektno bi bilo da kazes, a ne da se ko hinja najveca ti fol nekome smijes.
    Sta ti ovdje fol neka forumska faca?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

  5. Waeva

    Waeva Novi član

    Smiren sam ja, i da sam trebao znati to stoji, to je moja sramota i od toga ne bjezim, ali mi opasno idu na k. ove hinje koje fol nekoga ismijavaju, smiju se strane, a nesto bi mu bilo da kaze "waeva pogrijesio si tu i tu" pa neka onda cirkuza s mojom sramotom, ne bih A rek'o vec bih se i sam zaebavao na svoj racun....
    Al' hajde, nema veze... Sorry na offtopicu, necu vise ;)
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ne studiramo svi ETF

    usput iz tvoje tabele c/p
    bit per second bit/s 1 0.125 1 1/8
    Sta sam ja pogrijesio kad sam naveo odnos bit/byte 1/8
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako hocemo bit tocni:

    Kbit/s = kb/s = kbps = Kbps

    kB/s je vec druga stvar.

    b = bit
    B = bajt

    Kad skidas nesto sa neta, u Firefoxu/IE/Opera/Chrome, pise KB/s (KiloBajta po sekundi).
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Nema to veze sa ETF-om. Evo sta si pogrijesio:
    Kbit i kb/s je isto, ne trebas dijelit. Velicina slova k ne predstavlja nista, samo slova b. Ali to pise i na onim linkovima a evo i Shenron je ponovio.
    A i odnos je bit/byte 1/8, kako si naveo u drugom postu :)
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa hvala na ispravci...
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    [​IMG]

    [​IMG]

    Kazu da je do HS-a. :roll:
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Hahaha joj , kolko sam se puta naslusao takvih izjava od EPN-a dok sam bio pretplatnik ... Zovi HS do njih je , mi nemamo nista sa tvojim signalom , zovnem HS oni prebacuju krivicu na EPN kazu nismo ti mi provider oni ti daju net :D i tako u krug , i meni pukne film i predjem na HS internet , nikad nikakvih problema jos sad ovaj FLAT 3Mb ma uzivancija :D
     
  12. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    evo od jednog jarana iz Kaknja , screenshot je jer su mnogi sumnjali da je to njegovo :D

    http://yfrog.com/12speedrj

    PS. Coek koristi internet preko satelita
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Eto sad ispade internet konekcija mu brza od hdd-a :D Valja covjeku hitno kupovat ssd da mu hdd ne usporava download :mrgreen:
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Cek zar u kaknju ima Telecom RS
     
  15. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član


    Nazalost ne znam koji mu je provider ,ali na neki nacin to nije ni bitno kad mozes skinuti film za 3-4 sekunde :D
    Sve sto znam jeste da je morao platiti oko 3000 KM za opremu.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    roflmao :) :smt005 zar je to bitno, ako uzimas SATELITSKI INTERNET???? pa moguce ga je isporuciti gdje god zelis :p (predajnik ti je visoko na nebu, pa ga svi vide :p ) do jucer je almy koristio satelitski link 512kbps/256kbps od neke austijske firme :)
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako nije 2-way sat. internet, onda mu treba i zemaljska veza za upload. Ako nema 2-way internet, onda bi trebao imati stalni vod, jer im u cjeniku brzina od 10Mbits ima samo kod stalnog voda (4000KM + PDV mjesecno :s).

    Ako je 2-way satelitski internet, onda ne bi pisalo Telekom Srpska vec firma od koje je uzeo sat. net.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    cuj ima veze kako se prikacio na Telecom Srpske u Kaknju jedino preko 3g Mreze ili gprs ali upload mu ne bi bio toliki (ne znam koji telecom sprske daje 10 mbit upload) da koristi one way sattellite connection sa ovolikim downloadom
    drugo satelitski internet ima ping preko 700 ms do 1000 ms i da ga jebes ne moze imati manje...
    na njegovoj slici 47 ms

    Da koristi dual satelite, link bio bi mu ime provajdera na testu a ne telekom srpske
    kako god ovo ispade jedna lafina koju sam cuo nije ovo vidjelo satelitskog neta...mozda photošopa da
     
  19. JaLa

    JaLa Komšija

    Eh pogledajte ove bolesti od BHTa
    ZNaci, zvao sam ih da promjene modem i spliter jer nije radio net, dodje monter isti dan i ja se obradujem, rekoh sto su brzi i pouzdani :S ...
    ... kad ono brzina MRTVA, duplo manja neg sto je bila sa proslim modemom i spliterom :S

    [​IMG]

    Dabogda ZATVORILI BH Telecom :)
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    kako ne kontas da mozda sutra vec bude ista brzina ?:S

    nidje veze zovni fakin suport i rijesit ce ti problem najlakse je sr..