BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. jeretik

    jeretik Komšija

    Eh, super sumiranje iznad... Nisam ni primjetio da nema MTV-a, to je kap koja je prelila casu. Moja TV dakle otpada dok ne nabave dobre kanale. Bog zna da imaju para za to.
     
  2. Tata

    Tata Novi član

    Ispravka, ipak ima MTV... MTV Igman... :D
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Otkad je MTV dobar kanal :)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    swabski MTV je beton, ovaj Adria je 0.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa dobro, alergican sam na svabski jezik, tako da samo gledam VH1. Kolko znam
    MTV su FTA kanali na satelitu, sto se zalite, bar ti svabski jesu.
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Najmanje sto mogu da urade je imati iste kanale ko Elta. Mislim, stvarno...
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    Moja TV i JA - 2 razlicita svijeta, alergican sam na to :)
     
  8. Jord@n

    Jord@n Novi član

    Pozz...ovako imam moju tv i definitivno nisam zadovoljan..slika na plazmi izgleda ocajno...kanali su smece...telefon je ok......internet ok.....zanima me moze li se konfigurisati router da mogu dijeliti konekciju na vise racunara u kuci...trenutno svaki puta moram ici na connect dok sam na adsl paketu8 prije imao stalnu konekciju i preko access pointa sam slao wireles po kuci na 3 racunara...........moim pomoc......unaprijed hvala
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ne može. U Telecom-u kažu da VoIP zeza pa ne daju. Međutim, možeš nakačiti drugi router na njega i tako dijeliti konekciju.
     
  10. Jord@n

    Jord@n Novi član

    a kada zakacim taj drugi router znaci li da cu u njemu moci podesiti username i pass i onda recimo sa tog routera na switch pa na lan,ono da budem stalno konektovan....i da li u tu svrhu moze posluziti stari router koji sam prije imao od telekoma..sada mi je ostao jer sam 2 godine bio pretplatnik mislim da je paradigm
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa kad ukljucis router i podesis konekciju onda sve ostalo ukljucujes u slobodne LAN utore routera, plus imaš bezican pristup ukoliko je router sa wifi podrškom.
     
  12. Jord@n

    Jord@n Novi član

    da rezimiramo...na postojeci router koji sam dobio uz MOJU TV ne moze se podesiti da je stalno konektovan,ali zato moze da jos jednan router spojim na postojeci i da u njemu podesim da je stalno konektovan i onda na taj drugi router spojim sta vec hocu...dal switch ako je zicano ili wireles ako taj drugi router ima podrsku.....ukoliko je sve ovo sto napisah tacno samo mi treba na PM uputstvo da to odradim....hvala za Vas trud,jako mi je bitno da ovo podesim...jer trenutno na najvaznijem racunaru nemam konekcije....
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

    Znaci od starog routera spojis WAN port sa LAN portom od novog routera, i onda u starom routeru izaberes PPoE tip konekcije i uneses username i pass od interneta i trebalo bi raditi.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Obratno...
    LAN port starog routera spojis sa WAN portom novog routera.
    Dok na LAN portove novog routera kacis sve ostale uređaje.
     
  15. toster

    toster Novi član

    To ce mozda i raditi OK.
    Ali tamo gdje postoji opticki kabel.
    Kako ce raditi na mjestima gdje su jos uvijek stari telefonski vodovi.

    MojaTV se ne nudi samo ondje gdje postoje tehnicke mogucnosti.
    Nudi se svima.
    Ocito ih nije briga kako ce to raditi.
    Bitno je da dobiju ugovore, da nas poslije mogu tuziti ako ne placamo.

    A sto se tice TV TAKSE.
    Mislim da je i to samo jos jedan od nacina da se silom uzmu pare.
    Cuj molim te kako je to lijepo smisljeno.
    Mi sad vise ne placamo pretplatu, nego taksu za posjedovanje TV ili radio prijemnika.
    Hocemo li u doglednoj buducnosti placati taksu i na sve drugo sto ne koristimo.
     
  16. Jord@n

    Jord@n Novi član

    ovaj dio ne razumijem...mislim da sam i ja do poste spojen starim telefosnkim vodom...a od poste(Kladanj) prema Tuzli optickim...sto se tice usluge radi dobro,nemam smetnji,samo mi je trenutno veliki problem oko ovog setovanja da imam konekciju i na ostale racunare....trenutno su mi sa ovog routera na kojem je moja tv lan kablom doveli konekciju na jedan racunar....mogu li sada na taj kabal umjesto ovog racunara spojiti router i na tom routeru da podesim pass i username a sa tog routera da evo konkretno spojim switc (zicano) i da dalje putem switca i kablova odvedem konekciju na ostale racunare koja ce biti stalnog tipa...cim upalim racunar da ima konekciju........hvala na ponudjenim odgovorima,ali uvijek neko ubaci neki odgovor koji me zbuni...zaista bih cijenio ukoliko je neko imao slicna iskustva i "zna znanje" da mi jednostavno kaze jeli moze ili ne...ako moze da znam da se bacim na posao...hvala
     
  17. GW

    GW Moderator

    Zanemari to. Čovjek nema pojma o čemu priča.
     
  18. Jord@n

    Jord@n Novi član

    eh jos jedno pitanje...ne zamjerite...nedavno sam nabavio acces point za koji su mi rekli da moze sluziti i kao router radi se o modelu AIR LIVE WL-5470AP da li zaista moze raditi kao router i mogu li njega iskoristiti kao dodatni router za prije opisani problem....hvala
     
  19. GW

    GW Moderator

    Na njihovoj stranici piše da može. (AP + Router mode)
     
  20. reni90

    reni90 Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    sta je potrebno za odjavu fiksnog i adsl-a? samo odem uzmem obrasac ispunim i dam?