Kucni wireless - kako

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Dragan Panjkov, Jun 2, 2010.

  1. Dragan Panjkov

    Dragan Panjkov Novi član

    Zdravo svima,
    imam kablovski modem Motorola 5101 i wireless ruter Ovislink WL-5460AP (nije v2) sa softverom verzije 10.

    Uspijem povezati ova dva uredjaja tako da sa laptopa mogu wirelessom na internet u kuci - dakle ruter podesim da radi u AP modu bez problema.

    Sada je situacija takva da sa laptopa moram birati konekciju kad zelim na internet. Sad, moj problem je sto nikako ne mogu da podesim da se ne mora birati konekcija nego da budem stalno online (podesavao sam na ruteru onaj WAN interfejs, izaberem PPPOE konekciju, ukucam username i password ali mi jednostavno ne radi).

    Imate li nekih ideja?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    update firmware-a ovislinka
     
  3. Dragan Panjkov

    Dragan Panjkov Novi član

    Vec sam to radio prije (jer kod mene nije V2, pa je imao stari softver, cak sam ga uspio i zalediti jednom)
    vec sam vidio da sa verzijom 11 ovislink dobija novi nacin rada - Gateway, ali to onda znaci da citav proces moram od nule - cini mi se da ide ovako: intermediate, verzija 5, verzija 9, verzija 10, verzija 11. nekako mi se to ne radi :)
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam kod sebe morao podesiti modem da radi u bridge modu da bi router mogao da bira pppoe konekciju sa usernameom i passwordom tako da je dovoljno samo jednom unjeti zastitni code i odmah si online.
     
  5. Dragan Panjkov

    Dragan Panjkov Novi član

  6. Dragan Panjkov

    Dragan Panjkov Novi član

    rijeseno upgradeom firmware-a na v11 a zatim na v17 (eu verzije u oba slucaja). na kraju sam smanjio i snagu na 10 mW
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Samo da napomenem da je ovo poprilicno karakteristicno za konkretan AirLive proizvod da je update firmwarea "must do".
     
  8. Dragan Panjkov

    Dragan Panjkov Novi član

    karakteristicno, ali nakon verzije 10 nisam morao da radim punu proceduru (sa intermediate firmware-om) nego sam upgrade radio kroz admin interfejs, sto mi nije radilo kad sam prije godinu dana radio upgrade na e10
     
  9. harisgh

    harisgh Novi član

    ovako imam i ja jedno malo pitanje sto se tice wirelwess u kuci......dali meni moze laptop sluziti kao AP...veza s internetom mi je konstantna...kako da to uradim .
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moze, ali preko wirelessa samo jedan comp. Ili vise preko obicne mrezne kartice + switch.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu,

    koji bi mi router preporucili da uzmem za po stanu? Nista extra mi ne treba.
     
  12. pac

    pac Komšija

    TP Link 52,20KM default computers. U stanu od 60m2 bez pada signala.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gdje se nalazi ta radnja?
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    U Skenderiji, red do Plus Comp.
     
  15. pac

    pac Komšija

    Preselili su se u nizu gdje su kafici tacnije preko puta sport life-a.
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Samo da kazem da imam slican uredjaj od TP Linka, 16db antena, signal mi prolazi kroz tri ploce i dolazi mi do sobe, radi bez prekida ikakvih, i veoma je jednostavan za konfigurisati (mada ti to nista ne znaci :p), i stabilan je :mrgreen: