pomoc oko zaglavljenog pixela

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exxer, Jun 29, 2010.

  1. exxer

    exxer Novi član

    Prije 6-7 mjeseci sam uzeo lg 42lg2100 lcd. Prije par dana su mi se pojavila 3 zaglavljena pixel-a. Zavisno od podloge i oni promjene boju, tj. ako se radi o bjeloj podlozi dva su ljubicasta i jedan plav, ako se radi o plavoj podlozi ova dva ljubicasta su tamno plava a plavi se ne primjeti itd. Znam da postoje nacini da se to rijesi ali me zanima kolko je to pametno pokusavati, pogotove one metode sa pritiskom? Pustao sam neki js koji lici na sarenu statiku na nekih cca 20tak minuta ali to nije pomoglo... I zna li ko kakva je stvar uopste sa garancijom oko ovih problema. Znam da kad je rijec o monitorima garancija se obicno prihvata na 3 ili vise pixela, ali kakva je politika prodavaca kad su u pitanju televizori?

    Hvala!
     
  2. pac

    pac Komšija

    Procitaj garanciju koja ti je dosla uz tv. Trebalo bi pisati sta ti garancija pokriva a sta ne tj. opcenito politika doticne firme vezano za garanciju.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Nula bodova, znam iz licnog iskustva da na tv-e nepikaju kao na monitore navodno im je opravdanje da se tv gleda izdaleka pa se nevide ti pixeli, ali ti probaj da ih stisnes pa cak zaprijeti inspekcijom mozda upali.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nedavno je LG promovirao neku "0 dead pixel garanciju" pa provjeri da li to vazi i za tvoj model.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Koliko se ja sjecam, to je bilo za pojedine monitore.
     
  6. exxer

    exxer Novi član

    Citao sam o tome, rijec je o monitorima i kolko sam skontao to je u slucaju mrtvih pixela u prva 72 sata od trenutka kupovine... Sto se tice mog problema, kontaktirao sam Stanic servis, rekli su mi da mozda i postoji sansa da mi uvaze garanciju ali da zovnem iduce sedmice posto im sef servisa nije tu. Inace kazu da je granica 7 pixela... Vidjet cemo kako ce proci iduce sedmice...

    Da li je neko ima iskustva sa ovim softwareima za "odglavljivanje" i kolko je to uopste trajno rijesenje?

    Hvala!
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Meni nije pomogao. a ti probaj ili napravi jos 4 na neki nacin.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    probao sam taj software 10 puta nikad niti jedan pixel nije odglavio = fubar
     
  9. exxer

    exxer Novi član

    Ok. Necu se onda ni truditi... Vidjet cu iduce hefte sta se moze uraditi po pitanju garancije.

    Hvala na pomoci