Nestane slike na monitoru

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Afr0, Jul 15, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Malo si se preletio,ipak ovo nije rofl,fino je napisao sta ga je mucilo sa nvidiom pa onda naveo a sa ati.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa da, ali spominje samo nvidia karticu 6800 i FX5200. Nigdje nije spomenuo da koristi neku od ATI kartica a isprobavao je drivere od ATI, zbog toga sam sve ovo rekao.
    Mozda sam propustio da procitam da je koristio neku od ATI-ija. Ako je tako izvinjavam se :)
     
  3. Afr0

    Afr0 Novi član

    SVe je radjeno po PS-u uvijek. Nista nije prepusteno slucaju. Odgovarajuci drajveri za odgovarajucu kartu, nisam mjeso jabuke i kruske :D

    Sinoc sam sa dmr do 2 sata probavao razne stvari i nista se nije promjenilo uvijek isto.
    -mjenjao molexe
    -podesio agp aperture size
    -pregledao sam plocu i nema napuhanih kondezatora
    -mjenjao osvjezenje monitora
    I nista se nije promjenilo :S

    Jos da probam novi bios.

    Pisite ako imate jos savjeta, tu sam da probam sve.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada ti nestane slike tokom igranja, da li si se pokusao vratiti u windows.. npr. crrl+esc ?
     
  5. Afr0

    Afr0 Novi član

    Jesam probavao sam nista se ne desava, i sinoc slucajno probam pritisnuti Num Lock i Caps Lock ne reaguje tastatura, nepale se lampice sto znaci da blokira i komp tada.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li si probao drugo napajanje ? Jest da je 450W vise nego dovoljno za tu konfiguraciju, ali ko zna kako se ponasa u odredjenim trenutcima. Probaj neko drugo (bilo sta). Mada opet.. ne bi trebalo biti do njega jer ti se javlja prilikom instalacije drivera.
     
  7. Afr0

    Afr0 Novi član

    Probat cu sigurno drugo napajanje, ali cudna stvar nvidia drajvere proguta odmah ali Omega nvidia drivers nece, izbaci crnu sliku :S

    Pokusat cu nesta pa se cujemo ponovo.

    _________________________________________________________________________________

    Probano drugo napajanje ista stvar se desava :S
    Jos samo procesor da provjerim ali cisto sumnjam.

    Hvala vam svima sto ste pokusali pomoci.
     
  8. Afr0

    Afr0 Novi član

    Sve zivo izmjenjeno ista stvar :S
    Moram kupovati novu maticnu, otkreiven problem napokon, maticna pukla ko tromblon :D

    Ako ima ko maticnu sa 478 chipsetom nek salje na pw ponudu.