Kakva je IP adresa kod ADSL interneta????

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ElvisDzebo, Jul 21, 2010.

  1. ElvisDzebo

    ElvisDzebo Novi član

    Ehh evo mene opet sa jednim pitanjem..... :D

    Potreban mi je neki digitalni dokaz da uvjerim Admina da je na moj account pristupala druga osoba od tog i tog datuma....
    Kod mene je ADSL internet a kod te druge osobe Wireles....
    Sad me zanima da li kod ADSL-a postoji neka staticka IP adresa pomocu koje bi ja mogao dokazati da sam bio odsutan i da je druga osoba pristupala na moj account???? ili bilo kakav drugi trag da se to moze dokazati....Nadam se da ste me razumjeli.......

    POMAGAJTE!!!!! :cry: :cry: :cry:

    Hvala unaprijed!!!
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

  3. ElvisDzebo

    ElvisDzebo Novi član

    pa imam svoj modem, ako na to mislis, koji gasim kad prekinem sa radom na internetu.....

    a kad se konktujem ono uoboicajeno connect i to je to.....

    btw ovaj drugi koristi wireles internet...jel to moze pomoci???
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne znam kako to radis, to uvjeravanje admina, ali ako mislis da ces preko emaila sta srediti, male su sanse.

    Inace, ja koliko sam shvatio tu pricu tvoju, on ti je nekako saznao username i password i nabio ti saobracaja?

    Ako je to slucaj mozda i postoji neka nada ili nesto, jer prilikom konektovanja MAC adresa uredjaja ostane zapisana, tako da ako se on konektovao preko tvog usernamea i passworda, vjerovatno je to evidentirano (imas i na stanju racuna, provjeri razlikuje li se adresa ta od uobicajenih tvojih, kada znas da si se ti konektovao). Mada je prije bilo slucajeva zloupotrebe tih podataka za login i ne sjecam se da je iko ikada odgovarao, cak mislim da u ugovoru ima da oni ne odgovaraju za te probleme sa gubitkom podataka.

    Ako pak nisam dobro shvatio pricu, i on se nakacio na tvoju wireless mrezu, onda mislim da nema pomoci, jer tesko da ces ikako dokazati da se on nakacio i onda sve to radio preko tvog neta. Tvoja MAC adresa (od tvog modema) ce biti u logu konekcije, a oni sigurno nece prihvatiti neki 3rd party log koji bi pokazao da se neko preko wlana konektovao (ako uopste imas tako nesto, tj ako tako nesto i ima :) )

    Mada mi je nejasno ako on koristi wireless, kako se mogao konektovati na tvoje, jer linija mora imati omogucen pristup ADSLu, a ako on koristi wireless onda vjerovatno nema ADSL. (sto mi govori da je mozda ovaj drugi slucaj koji predpostavljam, kacenje na tvoju wlan mrezu)
     
  5. ElvisDzebo

    ElvisDzebo Novi član

    hmm ovo si malo pogresno razumio...
    nije problem u saobracaju vec za jedan account na igri, al mi je taj account vazan......
    taj drug ima Wireles mrezu, a ja ADSL pa mislim nesto ako to moze pomoci....
    on se logovo na account sa svoje wireles mreze, a ja sa adsl-a, pa kontam da postoji neki staticki dio IP adrese koji bi mi mogao koristiti....
    a samo sam ulozio zalbu na ban na forumu pa sad trebam dokazat da nisam ja zaradio ban na accountu vec ovaj sto mi je ukro...
    valjda je malo jasnije..... :|
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ah to drugo posve :)

    Mujka ti je naveo te neke opsege koje koristi ADSL konekcija, a taj lik vjerovatno ima neku staticnu adresu, i IP se razlikuje od ovih koje ADSL konekcije dobijaju, pa mozes recimo poslati tom adminu screenshot sa stanja svog racuna, tamo gdje ti pise koje IPove dobijas.

    Nadam se da nije Silkroad xD
     
  7. ElvisDzebo

    ElvisDzebo Novi član

    hehe....ma izgleda uspio sam ga uvjerit da mi vrati account, jos samo cekam da mi da sifru da udjem na account...... :)
    a u pitanju je Gladiatus...
    hvala vam...